Nowe Miasto Toruń

Poplenerowa wystawa fotografii

Galeria

Nowe Miasto Toruń

Nowe Miasto Toruń to cykl zdjęć obrazujących jedną z dzielnic zespołu staromiejskiego Torunia, od początku jej założenia w XIII wieku nazywanej Nowym Miastem. Fotografie wykonane w ciągu dnia i nocy przedstawiają zarówno imponujący gotycki kościół, jak i mroczne zaułki, XIX-wieczne kamienice i zmiany elewacji, zrealizowane współcześnie, detale architektoniczne, ulice, a także mieszkańców Nowego Miasta. Sporo jest w tych zdjęciach fascynacji czarno-białą i sepiowaną starą fotografią sprzed wieku. Autorzy posługiwali się zarówno klasycznymi metodami srebrowych technologii fotografii, fotografując na negatywach i diapozytywach, jak i procesami obróbki cyfrowej.

 

Wystawa jest plonem plenerowych warsztatów fotograficznych zrealizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, który mieści się w tej dzielnicy Torunia. Jej autorami są: Monika Bojarska z Torunia, Andrzej Domżalski z Brodnicy, Olga Lipska z Bydgoszczy, Michał Ogrodowski z Ciechocinka, Maciej Nadolski z Torunia, Tomasz Nowiński z Brodnicy oraz prowadzący warsztaty: Jacek Szczurek z Torunia, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stanisław Jasiński, członek ZPAF, instruktor fotografii w WOAK-u.

 

Zestaw składa się z 40 fotografii formatu 30 x 40 cm, podklejonych na planszach formatu 70 x 100 cm. Wymaga sali ekspozycyjnej średniej wielkości.

Galeria

fot. Andrzej Domżalski

fot. Monika Bojarska

fot. Olga Lipska

fot. Stanisław Jasiński

fot. Maciej Nadolski

Uczestnicy pleneru