Muzykoterapia
5-6 grudnia 2015 r.

Muzykoterapia

Adresaci:

Terapeuci zajęciowi, pedagodzy specjalni i przedszkolni, nauczyciele muzyki i wszystkie osoby zainteresowane praktycznym wykorzystaniem leczniczych i relaksujących właściwości dźwięku.

Program:

Sposoby ujawniania i rozładowywania zablokowanych emocji i napięć. Osiąganie integracji w grupie, poprawa komunikacji, nauka odpoczynku i relaksacji, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych, uwrażliwienie na muzykę i przyrodę, wzmocnienie i ułatwienie rehabilitacji, procesu leczenia, poprawa kondycji psychofizycznej, wzrostu sił witalnych i pozytywnego nastawienia do życia, podstawowe informacje dotyczące prawidłowej emisji głosu.

Prowadzący:

Lucyna Matuszak – muzykoterapeuta, doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, instruktor muzyki WOAK. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych warsztatów i kursów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8,
według harmonogramu:
sobota 5 grudnia w godz. 1000-1700
niedziela 6 grudnia w godz. 1000-1700

KIEDY 5-6 grudnia 2015 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 20 listopada 2015 r.
MIEJSCE WOAK
CENA 100 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

erwin.regosz@woak.torun.pl

56 652 27 55,    607 234 568

ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH