Muzykoterapia
1-2 grudnia 2018 r.

Muzykoterapia

Adresaci:

Terapeuci zajęciowi, pedagodzy specjalni i przedszkolni, nauczyciele muzyki i wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem leczniczych i relaksujących właściwości dźwięku.

Program:

Sposoby ujawniania i rozładowywania zablokowanych emocji i napięć. Osiąganie integracji w grupie, poprawa komunikacji, nauka odpoczynku i relaksacji, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych, uwrażliwienie na muzykę i przyrodę, wzmocnienie i ułatwienie rehabilitacji, procesu leczenia, poprawa kondycji psychofizycznej, wzrostu sił witalnych i pozytywnego nastawienia do życia, podstawowe informacje dotyczące prawidłowej emisji głosu.

Prowadzący:

Lucyna Matuszak – muzykoterapeuta, doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, obecnie starszy wykładowca pedagogiki Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Prowadzi badania z dziedziny wychowania estetycznego – autorski program dla przedszkoli, metodyki muzyki – podręcznik dla studentów i nauczycieli nauczania zintegrowanego Wędruj po krainie muzyki. Redakcja naukowa książki Dźwięk w pedagogice i terapii, ćwiczenia dla studentów i nauczycieli – Spacerkiem po muzyce. Organizatorka konferencji naukowych z dziedziny muzykoterapii.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty wokalne oraz dla instrumentalistów, a także warsztaty teatralno-muzyczne, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych warsztatów i kursów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Autor projektu Ja to mam szczęście! współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanego w 2014 i 2015 roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Harmonogram:

sobota 1 grudnia 2018 r. w godz. 10.00-17.00
niedziela 2 grudnia 2018 r. w godz. 10.00-17.00
Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych.

KIEDY 1-2 grudnia 2018 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 23 listopada 2018 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 6522755
kom. 607 234 568

 

LISTA ZGŁOSZEŃ ZAMKNIĘTA

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH