Muzykoterapia
2-3 grudnia 2017 r.

Muzykoterapia

Adresaci:

Terapeuci zajęciowi, pedagodzy specjalni i przedszkolni, nauczyciele muzyki i wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem leczniczych i relaksujących właściwości dźwięku.

Program:

Sposoby ujawniania i rozładowywania zablokowanych emocji i napięć. Osiąganie integracji w grupie, poprawa komunikacji, nauka odpoczynku i relaksacji, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych, uwrażliwienie na muzykę i przyrodę, wzmocnienie i ułatwienie rehabilitacji, procesu leczenia, poprawa kondycji psychofizycznej, wzrostu sił witalnych i pozytywnego nastawienia do życia, podstawowe informacje dotyczące prawidłowej emisji głosu.

Prowadzący:

Lucyna Matuszak – muzykoterapeuta, doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, obecnie starszy wykładowca pedagogiki Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Prowadzi badania z dziedziny wychowania estetycznego – autorski program dla przedszkoli, metodyki muzyki – podręcznik dla studentów i nauczycieli nauczania zintegrowanego p.t. WĘDRUJ PO KRAINIE MUZYKI. Redakcja naukowa – DŹWIĘK W PEDAGOGICE I TERAPII, ćwiczenia dla studentów i nauczycieli – SPACERKIEM PO MUZYCE. Organizatorka konferencji naukowych z dziedziny muzykoterapii.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną prowadząc warsztaty wokalne oraz dla instrumentalistów, a także warsztaty teatralno-muzyczne, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych warsztatów i kursów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Autor projektu Ja to mam szczęście! współfinansowanego ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanego w 2014 i 2015 roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

                sobota, 2 grudnia 2017 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

                niedziela, 3 grudnia 2017 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych.

KIEDY 2-3 grudnia 2017 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 17 listopada 2017 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 100 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

Erwin Regosz

e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

kom. 607 234 568

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH