10-11.12.2022

10-11.12.2022

Podczas warsztatów zostaną poruszone następujące zagadnienia: sposoby ujawniania i rozładowywania zablokowanych emocji i napięć, osiąganie integracji w grupie, nauka odpoczynku i relaksacji, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych, uwrażliwienie na muzykę i przyrodę, poprawa kondycji psychofizycznej, wzmocnienie i ułatwienie rehabilitacji oraz procesu leczenia, podstawowe informacje dotyczące prawidłowej emisji głosu.

Dla kogo?
Terapeuci zajęciowi, pedagodzy specjalni i przedszkolni, nauczyciele muzyki i wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem leczniczych i relaksujących właściwości dźwięku.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak wykorzystać terapeutyczne i relaksujące właściwości dźwięku w pracy z dziećmi i dorosłymi. Dostana solidne kompendium wiedzy i ćwiczeń praktycznych dotyczących odkrywania wzorców oddechowych i artykulacyjnych oraz ćwiczenia korekcyjne. Każdy z uczestników otrzyma podręcznik – skrypt „Po co muzyka”, autorstwa Lucyny Matuszak, zawierający wiadomości i ćwiczenia dotyczące terapeutycznego zastosowania muzyki.

Kiedy i gdzie?
Sobota 10 grudnia 2022 r. oraz niedziela 11 grudnia 2022 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą), w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, przy ul. Szpitalna 8

Opłata:
150 zł w przypadku kupna biletu do 27 listopada
200 zł w przypadku kupna biletu od 28 listopada

Płatność on-line przez stronę bilety24.pl
lub w kasie (wtorek oraz czwartek od 10.00 do 15.00 )

W przypadku chęci otrzymania faktury na firmę, prosimy o wypełnienie w formularzu zgłoszeniowym danych instytucji delegującej i nie kupowanie biletu na platformie bilety24. Opłatę za szkolenie należy uiścić na konto WOAK-u: Bank MILLENNIUM 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Jak się zapisać?
wypełnienie formularza zgłoszeniowego i zakup biletu

Więcej informacji:
Erwin Regosz: e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55, kom. 607 234 568

Prowadzący:
Lucyna Matuszak – muzykoterapeutka, doktor nauk humanistycznych, organizatorka konferencji naukowych z dziedziny muzykoterapii. Prowadzi badania z metodyki muzyki, jest m.in. autorką podręcznika dla studentów i nauczycieli nauczania zintegrowanego pt. „Wędruj po krainie muzyki”. Redaktorka naukowa książki pt. „Dźwięk w pedagogice i terapii” oraz ćwiczeń dla studentów i nauczycieli pt. „Spacerkiem po muzyce”.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, gł. instruktor d/s muzyki WOAK, w którym zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz konsultacje dla instrumentalistów i ludzi pracujących głosem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY