Muzyka
11-12 czerwca 2022 r.

11-12 czerwca 2022 r.

Galeria zdjęć z warsztatów
fot. archiwum WOAK

 

Adresaci:
Terapeuci zajęciowi, pedagodzy specjalni i przedszkolni, nauczyciele muzyki i wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem leczniczych i relaksujących właściwości dźwięku.

Program:
Sposoby ujawniania i rozładowywania zablokowanych emocji i napięć. Osiąganie integracji w grupie, poprawa komunikacji, nauka odpoczynku i relaksacji, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych, uwrażliwienie na muzykę i przyrodę, wzmocnienie i ułatwienie rehabilitacji, procesu leczenia, poprawa kondycji psychofizycznej, wzrostu sił witalnych i pozytywnego nastawienia do życia, podstawowe informacje dotyczące prawidłowej emisji głosu.

Prowadzący:
Lucyna Matuszak – muzykoterapeutka, doktor nauk humanistycznych, starszy wykładowca w Zakładzie Pedagogiki Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Prowadzi badania z dziedziny wychowania estetycznego (opracowała m.in. autorski program dla przedszkoli) oraz metodyki muzyki (jest m.in. autorką podręcznika dla studentów i nauczycieli nauczania zintegrowanego Wędruj po krainie muzyki). Redaktorka naukowa książki Dźwięk w pedagogice i terapii, ćwiczeń dla studentów i nauczycieli – Spacerkiem po muzyce. Organizatorka konferencji naukowych z dziedziny muzykoterapii.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, instruktor muzyki WOAK, w którym zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęścieCoś za coś i Dziękuję, Dziękuję bardzo! współfinansowanych ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014,  2015, 2017 i 2019 r. przez toruński WOAK. Jest także producentem i współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanym przez MKiDN jako pomoc artystyczna dla uczniów i nauczycieli.

Harmonogram:

sobota, 11 czerwca 2022 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela, 12 czerwca 2022 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych.

KIEDY: 11-12 czerwca 2022 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT: do 8 czerwca 2022 r.
MIEJSCE: WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA: 150 zł

WIĘCEJ INFORMACJI:
Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55,  kom. 607 234 568