Muzykoterapia
26-27 listopada 2016 r.

Muzykoterapia

Adresaci:

Terapeuci zajęciowi, pedagodzy specjalni i przedszkolni, nauczyciele muzyki i wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem leczniczych i relaksujących właściwości dźwięku.

Program:

Sposoby ujawniania i rozładowywania zablokowanych emocji i napięć. Osiąganie integracji w grupie, poprawa komunikacji, nauka odpoczynku i relaksacji, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych, uwrażliwienie na muzykę i przyrodę, wzmocnienie i ułatwienie rehabilitacji, procesu leczenia, poprawa kondycji psychofizycznej, wzrostu sił witalnych i pozytywnego nastawienia do życia, podstawowe informacje dotyczące prawidłowej emisji głosu.

Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych.

Prowadzący:

Lucyna Matuszak – muzykoterapeuta, doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych warsztatów i kursów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Autor projektu Ja to mam szczęście! współfinansowanego ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanego w 2014 i 2015 roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8,
sobota, 26 listopada 2016 r. w godz. 10.00-17.00
niedziela, 27 listopada 2016 r. w godz. 10.00-17.00

KIEDY 26-27 listopada 2016 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 23 listopada 2016 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 100 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

erwin.regosz@woak.torun.pl

56 652 27 55

607 234 568

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH