Magia głosu
– twój dźwiękowy wizerunek
26 października 2019 r.

Magia głosu
– twój dźwiękowy wizerunek

 fot. pixabay

Adresaci:

Nauczyciele, instruktorzy, wokaliści, dziennikarze, wszystkie osoby zainteresowane świadomym kreowaniem swojej dźwiękowej autoprezentacji.

Program:

Podstawowe pojęcia związane z emisją głosu oraz ćwiczenia prawidłowej fonacji oparte na wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, fizyki i akustyki, a nie na zaklęciach typu: „jedyna”, „uniwersalna” technika wokalna, poniważ nie można mówić o jednej, „uniwersalnej” technice wokalnej. Każdy człowiek to inny – mimo podobieństw w budowie anatomicznej – osobny, jedyny na świecie aparat artykulacyjny! Każdemu trzeba postawić indywidualną diagnozę dotyczącą jego wzorca artykulacyjnego, oddechowego i ruchowego.
Po postawieniu takiej diagnozy przystąpimy do skutecznej pracy nad optymalną barwą, siłą i średnicą głosu. Warsztaty zakończy dźwiękowa  autoprezentacja każdego uczestnika.

Prowadzący:

Erwin Regosz  – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, w którym zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęście i Coś za coś współfinansowanych ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014, 2015 i 2017 r. przez toruński WOAK. Jest także współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanych przez MKiDN jako pomoce artystyczne dla uczniów i nauczycieli.

Harmonogram:

sobota 26 października 2019 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych

KIEDY 26 października 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 18 października 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 80 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 65 22 755
kom. 607 234 568

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH