Muzyka
Magia głosu
– twój dźwiękowy wizerunek
24 października 2020 r.

Magia głosu
– twój dźwiękowy wizerunek

fot. pixabay

Adresaci:

Nauczyciele, instruktorzy, mówcy, handlowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele wolnych zawodów oraz wszyscy zainteresowani.

Program:

Podstawowe pojęcia związane z emisją głosu oraz ćwiczenia prawidłowej fonacji oparte na wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, fizyki i akustyki, a nie na zaklęciach typu: „jedyna”, „uniwersalna” technika wokalna, poniważ nie można mówić o jednej, „uniwersalnej” technice wokalnej. Każdy człowiek to inny – mimo podobieństw w budowie anatomicznej – osobny, jedyny na świecie aparat artykulacyjny! Każdemu trzeba postawić indywidualną diagnozę dotyczącą jego wzorca artykulacyjnego, oddechowego i ruchowego.
Po postawieniu takiej diagnozy przystąpimy do skutecznej pracy nad optymalną barwą, siłą i średnicą głosu. Warsztaty zakończy dźwiękowa  autoprezentacja każdego uczestnika.

Prowadzący:

Erwin Regosz  – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK, w którym zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęście, Coś za coś i Dziękuję, dziękuję bardzo! współfinansowanych ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014, 2015, 2017 i 2019 r. przez WOAK Toruń. Jest także współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanych przez MKiDN jako pomoce artystyczne dla uczniów i nauczycieli.

Harmonogram:

sobota 24 października 2020 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych.

KIEDY 24 października 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 17 października 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 80 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55,  kom. 607 234 568

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH