Pedagogika cyrku
Magia cyrku
Warsztaty szczudlarskie – balans
10-11 października 2020 r.

Magia cyrku
Warsztaty szczudlarskie – balans

fot. pixabay
Adresaci:

Animatorzy czasu wolnego, nauczyciele różnych typów szkół i przedszkoli, placówek opiekuńczo-wychowawczych, instruktorzy domów kultury, wolontariusze, bibliotekarze, organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży, osoby poszukujące inspiracji do działań twórczych i preferujący aktywne metody pracy z grupą.

Cel:

Poznanie atrakcyjnych rekwizytów i form pracy przydatnych kuglarzom oraz animatorom i pedagogom cyrku. Nauka chodzenia na szczudłach; opanowanie balansu wybranymi rekwizytami cyrkowymi. Nauka balansu na monocyklu, także typu „żyrafa” i roli-boli. Chodzenie po linie – slackline. Wskazówki i praktyczne ćwiczenia dotyczące bezpiecznego wykorzystania sprzętu oraz chodzenia na szczudłach po różnym podłożu.

Program:

Wprowadzenie do chodzenia na szczudłach, rozgrzewka i zasady bezpieczeństwa; nauka chodzenia na szczudłach klasycznych różnej wysokości, poweriserach, szczudłach scenicznych; ćwiczenia prawidłowego upadku, skakania, przechodzenia przez przeszkody; praca nad choreografią. Wprowadzenie do balansu z piłkami, maczugami, kijami; łączenie balansu z żonglerką. Balans na roli-boli oraz slackline.

Uwaga: na zajęcia proszę zabrać wygodny strój i obuwie sportowe.

Prowadzący:

Rafał Cendrowski – performer, artysta cyrkowy, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Długoletni członek grupy cyrkowej WOAK, obecnie Cyrk Cool-Kids. Ukończył kurs Pedagogika cyrku dziecięcego. Aktor i performer Teatru Wiczy.
Dwukrotny Stypendysta Miasta Torunia w dziedzinie kultury oraz Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Aktywność obywatelska. Twórca i realizator Toruńskiego Festiwalu Nowego Cyrku. Współorganizator Cyrkowych Placów Zabaw, Spotkań teatralno-nowocyrkowych i Spotkań szczudlarskich PONAD HORYZONT.

Harmonogram:

sobota  10 października 2020 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 11 października 2020 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 20 godz. dydaktycznych.

KIEDY 10-11 października 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 2 października 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 150 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Alicja Usowicz
e-mail: alicja.usowicz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55,  kom. 601 332 611

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH