Magia cyrku
19-20 marca 2016 r.

Warsztat doskonalący umiejętności żonglerskie
i metodykę pracy z grupą cyrkową

Magia cyrku

fot. Pixabay

Adresaci:

Pedagodzy cyrku, nauczyciele, instruktorzy, studenci, animatorzy czasu wolnego, pasjonaci cyrku – absolwenci cyklu warsztatów (kursu) Pedagogika cyrku dziecięcego.

Cel:

Pogłębienie wiedzy i rozwijanie umiejętności pracy z grupą cyrkową lub inną wykorzystującą elementy zabaw cyrkowych

Program:

Gry i zabawy cyrkowe w pracy z grupą, gry i zabawy związane z prowadzeniem grupy – integracja grupy, energizery, zaczynanie i kończenie spotkań.
Proste triki iluzjonistyczne, zaawansowane triki żonglerskie na 3 i 4 chustki oraz piłki, zaawansowane triki na: diabolo, flowerstick, maczugi, talerzyki rozkręcane. Łączenie trików w całość, tworzenie pokazu żonglerskiego.
Motywacja i frustracja, czyli jak uczyć.

Warsztaty obejmują 20 godz. dydaktycznych.

Prowadzący:

Mirosław Urban – pasjonat żonglowania i iluzji, psycholog, doświadczony trener rozwoju osobistego, coach. Specjalista od niekonwencjonalnych technik szkoleniowych, wykorzystywanych w ramach różnorodnych tematów szkoleń rozwojowych. Autor i współautor artykułów i książek dotyczących rozwoju osobistego oraz wpływu żonglowania na wielowymiarowy rozwój człowieka.
Twórca autorskiego programu rozwoju osobistego: Drop… and Change – Metafora Żonglowania, polegającego na połączeniu praktycznej wiedzy psychologiczne z nauką sztuki żonglowania. Traktuje żonglowanie jako doskonałą metaforę uczenia się na doświadczeniach, zarządzania zmianą, pokonywania wyzwań i osiągania celów poprzez nieustającą koncentrację na sukcesach i porażkach.
Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty z pedagogiki cyrku dla instytucji edukacyjnych (przedszkola, szkoły, uniwersytety, fundacje i stowarzyszenia NGO), kulturalnych (teatry, domy kultury) oraz socjo-terapeutycznych (domy dziecka, świetlice socjoterapeutyczne). Podczas warsztatów koncentruje się zarówno na technice nauczania, jak i na procesie psychicznym zachodzącym w trakcie uczenia się.
Nauczył żonglować ponad 4 tysiące osób w Polsce i za granicą.
Inicjator organizacji 35. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej 2012 w Lublinie, członek European Juggling Association (EJA), były reprezentant EJA na Polskę, przy EJA lider grupy Benefits of Juggling, zajmującej się szerzeniem naukowych informacji o korzyściach wynikających z żonglowania.
Autor i współautor wielu prac dotyczących szkoleń, pracy trenera oraz wpływu sztuki żonglowania na psycho-fizyczne funkcjonowanie człowieka: Niekonwencjonalne techniki szkoleniowe; Metafory i analogie w szkoleniach, Pasja żonglowania, Blaski i cienie bycia trenerem. Podręcznik. Nowe wymiary sztuki żonglowania, Żonglowanie w biznesie i rozwoju osobistym, Żonglowanie sprzyja mózgowi, Żonglowanie jako metoda wspierania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych, Pedagogika cyrku a psychofizyczny rozwój dziecka.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Toruniu, ul. Wielkie Garbary 9
sobota 19 marca 2016 r. w godz. 900-1700 (z przerwą)
niedziela 20 marca 2016r. w godz. 900-1700 (z przerwą).

KIEDY 19-20 marca 2016 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 150 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

alicja.usowicz@woak.torun.pl
56 652 27 55
601 332 611

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH