Dla dzieci i młodzieży
Spontaniczna orkiestra
dla dzieci w wieku 7-11 lat

11 czerwca 2022 r.
godz. 11.00-12:00

Spontaniczna orkiestra
dla dzieci w wieku 7-11 lat

11 czerwca 2022 r.
godz. 11.00-12:00

безкоштовні заходи для дітей та підлітків з України
контакт: 

Łapacze dźwięków to cykliczne spotkania skierowane do dzieci w wieku 7-11 lat*.  Warsztaty pozwolą dzieciom odkrywać i wzmacniać twórczy potencjał w atmosferze porywającej zabawy. Wspólnie będziemy tworzyć spontaniczną orkiestrę instrumentów znanych i nieznanych. Podczas zajęć będziemy podróżować po różnych stylach i gatunkach muzycznych, poznamy kolejne obszary wielkiego terytorium, jakim jest muzyka.
Do tworzenia melodii i piosenek posłużą nam nie tylko instrumenty, ale też rozmaite przedmioty codziennego użytku, w których nierzadko kryje się ogromny potencjał muzyczny. Zachęcamy do zabrania ze sobą wszystkiego, co wydaje dźwięki – nasza orkiestra przyjmie pod skrzydła każdego muzykanta!

Każde spotkanie stanowi odrębną całość i można do nas dołączyć w dowolnym momencie.

Zajęcia skierowane są do dzieci o różnym stopniu zaawansowania instrumentalnego, także do tych bez wcześniejszych doświadczeń muzycznych.

*Sugerowany wiek przez prowadzącego. Rodzic może zapisać dziecko w dowolnym wieku dokonując indywidualnej oceny możliwości jego udziału w zajęciach.

UWAGA:

  • zapisy do czwartku 9 czerwca 2022 r. przez formularz zgłoszeniowy na dole strony;
  • liczba miejsc ograniczona;
  • na zajęcia prosimy zabrać wygodne rzeczy.

Cena: 5 złotych/dziecko (opiekun bezpłatnie);

Płatność w kasie (do godz. 15:00 w dni robocze) lub na konto: Bank MILLENNIUM
61 1160 2202 0000 0000 6090 1253 (w tytule przelewu proszę podać datę i nazwę warsztatów).

WIĘCEJ INFORMACJI:
Grzegorz Kaźmierski
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Zajęcia prowadzi Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 roku z ramienia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, a jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą. Ich najnowszą wspólną realizacją jest spektakl „Królowa Maab”, którego premiera miała miejsce podczas Festiwalu Czasu Wolnego LABA w Warszawie. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY