Kreowanie teatralnych wyobrażeń
w konwencji czarnego teatru oraz teatru cieni
12 stycznia 2019 r.

Kreowanie teatralnych wyobrażeń
w konwencji czarnego teatru oraz teatru cieni

 fot. pixabay

Adresaci:

Instruktorzy teatralni, pracownicy domów kultury, nauczyciele, animatorzy kultury i wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem małych form teatralnych w pracy z dzieckiem.

Cel:

Poznanie inspirujących metod pracy przydatnych w budowaniu spektaklu. Zdobycie praktycznych umiejętności tworzenia w różnych technikach teatralnych.

Program:

Czarny teatr – przedstawienie konwencji i reguł. Tworzenie etiud teatralnych inspirowanych własnymi scenariuszami z wykorzystaniem rąk, płacht materiału, kartek papieru, wstążek i sznurków. Poszukiwanie zaskakujących point.

Magiczny świat cieni. Możliwości wykorzystania różnych źródeł światła. Zabawa proporcjami. Tworzenie  ażurowych  oraz świetlnych form i wykorzystanie ich do realizowania krótkich opowieści w konwencji teatru cieni.

Prowadzący:

Barbara Rogalska – aktorka, pedagog teatralny, absolwentka białostockiego Wydziału Teatru Lalek Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (obecnie Akademia Teatralna) w Warszawie i Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wieloletnia aktorka Teatru Baj Pomorski w Toruniu, zagrała w ponad czterdziestu przedstawieniach. Współpracowała m.in. z Wydziałem Nauk Pedagogicznych i Historycznych UMK, prowadząc zajęcia z emisji głosu, a także z Policealnym Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jest autorką i realizatorką licznych projektów i warsztatów teatralnych.

Harmonogram:

sobota 12 stycznia 2019 r. w godz. 10.00-16.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych

KIEDY 12 stycznia 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 4 stycznia 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 140 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 6522755

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH