Konkurs literacki
14 września 2014, godz.15

My, Europejczycy! 10-lecie Polski w Unii Europejskiej
30 września 2014 r.

Plakat

Konkurs literacki

Logo

Plakat

Zaproszenie na uroczystość wręczenia nagród

 


ANTOLOGIA POKONKURSOWA
„MY, EUROPEJCZYCY!”

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI WRĘCZENIA NAGRÓD30 września 2014 r.

fot. Stanisław Jasiński

fot. Katarzyna Koźlikowska

Wyniki Konkursu

Konkurs literacki jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013

Logo

 

Prace nagrodzonych i wyróżnionych uczestników Konkursu

Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym autorom prac:

w kategorii „uczniowie Szkół Podstawowych”

Jakub Gersztyn,
Szkoła Podstawowa w Parchaniu

za pracę pt. List.pdf

Anita Graczyk,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kasprowicza w Kruszwicy

za pracę pt. Moje miasto w Unii Europejskiej.pdf

Adriana Jaworska,
Szkoła Podstawowa w Brodnicy

za pracę pt. Turecki liścik.pdf

Kinga Jędral,
Szkoła Podstawowa w Jeżewie

za pracę pt. To nie jest bajka.pdf

Jagoda Karpińska,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kasprowicza w Kruszwicy

za pracę pt. Tajemnicze buciki.pdf

Wiktoria Kijewska,
Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku

za pracę pt. Wielobarwna Europa.pdf

Agata Kowalska,
Szkoła Podstawowa nr 24 w Toruniu

za pracę pt. List do Joy.pdf

Jakub Mikołajski,
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej)

za pracę pt. Unia wspiera ludzi. pdf

Alicja Nowocień,
Szkoła Podstawowa w Jarantowicach, Wąbrzeźno

za pracę pt. List do Roksany.pdf

Karolina Pakulska,
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim

za pracę pt. List do Ingrid.pdf

Zuzanna Raczyńska,
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej

za pracę pt. Referat dla Zielińskiej…
czyli 10 lat Polski w Unii Europejskiej.pdf

Oktawia Sokalska,
Szkoła Podstawowa nr 24 w Toruniu

za pracę pt. List do kolegi spoza Unii Europejskiej.pdf

Diana Szpejankowska,
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi

za opowiadanie pt. Tajemnicza przygoda.

Kamil Zając,
Szkoła Podstawowa nr 1 w Solcu Kujawskim

za pracę pt. Dwa światy, dwa serca, jedno marzenie.pdf

Weronika Zielińska,
Szkoła Podstawowa, Zespół Szkół w Kotomierzu

za pracę pt. Polska w Unii Europejskiej.pdf

 

w kategorii „uczniowie Szkół Gimnazjalnych”

Tomasz Cienkowski,
Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej, Tłuchowo 

za pracę pt. Szansa na sukces.

Julia Kaczmarek,
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie, Inowrocław

za pracę pt. Supernova.pdf

Julia Kicińska,
Gimnazjum nr 8 w Toruniu

za pracę pt. Od narzekania do działania.

Paulina Kwiatkowska,
Gimnazjum nr 10 w Toruniu

za pracę pt. Co Unia Europejska wniosła do Polski?

Filip Lechowicz,
Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Brąchnowie

za pracę pt. List do Kadira z Turcji.

Mikołaj Lustig,
Gimnazjum nr 1 im. Sędziwoja z Szubina, Szubin

za pracę pt. Ameryka. List do Goldie.

Olga Łukomska,
Gimnazjum w Zespole Szkół z oddziałami integracyjnymi
im. Polskich Noblistów w Kruszynie

za pracę pt. Nowa Wieś wczoraj i dziś.

Maciej Michalak,
Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Brąchnowie

za pracę pt. List do przyjaciela z Mołdawii.

Łukasz Pawlak,
Prywatne Gimnazjum AWANS w Koronowie

za pracę pt. Unia, ach to ty! 

Krystian Weber,
Gimnazjum nr 8 w Toruniu

za pracę pt. Tak, jestem Europejczykiem.

Zuzanna Witkowska,
Gimnazjum nr 47 w Bydgoszczy
za pracę pt. Wisła również może być rzeką,

mlekiem i miodem płynącą.

w kategorii „uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych”

Michał Balewski,
V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu

za pracę pt. Europa 2014.

Daria Betlejewska,
V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu

za pracę pt. Spełnione marzenia.

Monika Brzyska,
I Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu

za pracę pt. Tam, gdzie lepszy świt. 

Oliwia Dziopa,
V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu

za pracę pt. Pęknięcie.

Aleksandra Florkiewicz,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie

za pracę pt. Z pamiętnika Europejczyka.

Natalia Gruszecka,
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

za pracę pt. Po dziesięciu latach.

Piotr Icikowski,
Zespół Szkół Elektrycznych, Włocławek

za pracę pt. 10 lat w Unii – Jak wiele się zmieniło!

Anna Piniewska,
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

za pracę pt. Ja w Europie. Europa wokół mnie.

Magdalena Zając,
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim

za pracę pt. Z pamiętnika dorastającej Europejki.

Patrycja Zbieranek,
Zespół Szkół w Mogilnie

za pracę pt. Unia Europejska zmienia życie każdego z nas.

Magdalena Żarek,
Liceum Ogólnokształcące im. L. Wyczółkowskiego w Koronowie

za pracę pt. Ja Europejka.

 

Specjalne wyróżnienia otrzymują:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu,

V Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II w Toruniu

Szczegółowy podział nagród i wyróżnień zostanie ogłoszony podczas uroczystości wręczenia nagród.