Finał
19.11.2022
godz. 16.00

Finał
19.11.2022
godz. 16.00

PROTOKÓŁ
KATAR FILM 2022 r.
FINAŁ

Toruń, 19 listopada 2022 r.

Jury w składzie:
Marcin Sauter – przewodniczący jury.
Radosław Osiński
Agnieszka Pisarek
Łukasz Wudarski

po obejrzeniu 22 filmów zakwalifikowanych do finału postanowiło nagrodzić następujące produkcje:

Dwie równorzędne Pierwsze Nagrody w wysokości 2000 zł

I NAGRODA – Światło, reż. Julia Sieczkowska
Za wyczucie w posługiwaniu się autorskim stylem i techniczną sprawność, dzięki którym prosta i uniwersalna, ale niebanalna historia pobudza wyobraźnię, wyostrza zmysły i jest czytelna dla szerokiej widowni.

I NAGRODA – Papierosy, reż. Maja Markowska
Papierosy za odwagę, wrażliwość i empatię w podjęciu trudnego tematu odchodzenia bliskiej osoby, za przejmujące studium pandemii oraz za dojrzałe i świadome operowanie filmowymi środkami.

II NAGRODA – Maska, reż. Damian Le Hai w wysokości 1000zł
Za wyczucie konwencji gatunkowej i umiejętne wykorzystanie różnych środków filmowych do stworzenia pobudzającej wyobraźnię wizji postapokaliptycznej.

WYRÓŻNIENIE w wysokości 500 zł – Dekora, reż. Jan Sokala
Za to to czego szukamy w kinie amatorskim: szczera pasja, skromne zaangażowanie i próba uporządkowania świata wokół za pomocą kamery i wyobraźni.

Jury wyróżniło także film Outside, jednakże już po werdykcie produkcja została wycofana przez realizatorów. Tym samym organizator zdecydował o nieprzyznawaniu drugiego wyróżnienia.


Więcej informacji:
Grzegorz Kaźmierski – tel. 56 652 27 55
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl

Każdy film to nowa historia, historia opowiedziana obrazem… Jeżeli tworzysz filmy i chcesz pokazać je na dużym ekranie, zapraszamy do udziału w konkursie KATAR Film. Zaprezentujemy światu Wasze fabuły, dokumenty, filmy eksperymentalne i animowane.


**Weź udział w głosowaniu (internetowej) publiczności**

Na naszym kanale YouTube już możesz obejrzeć wszystkie filmy zakwalifikowane od finału festiwalu KATAR Film. Zagłosuj „kciukiem” na najlepszą według Ciebie realizację. Film z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności (1000 złotych), którą wręczymy w sobotę 19 listopada. Pamiętaj, każdy głos się liczy.
Oczywiście, wszystkie filmy zostaną pokazane na dużym ekranie podczas projekcji finałowych.


ZAŁĄCZNIK NR 1 – REGULAMIN KATAR FILM 2022

 ZAŁĄCZNIK NR 2 – OŚWIADCZENIE KATAR FILM 2022