Teatr
Jak zbudować postać?
30 listopada-1 grudnia 2019 r.

Jak zbudować postać?

 fot. pixabay

Adresaci:

Animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, pedagodzy teatru, nauczyciele i pedagodzy, studenci i młodzież powyżej 14 roku życia zainteresowana poszerzaniem wiedzy z zakresu teatru i filmu.

Cel:

Poznanie sposobów na zbudowanie postaci teatralnej bądź filmowej. 

Program:

Odgrywanie każdej roli, jej granie, bycie w niej czy wczuwanie się wymaga przede wszystkim poznania wszystkich cech danej postaci, w taki sam sposób, w jaki chcemy poznać nową osobę i zaprzyjaźnić się z nią. Takie podejście jest ważne, ale równie ważnie są techniki pomagające poznać bliżej i pokochać postać.
Uczestnicy poznają sposoby budowania postaci teatralnej lub filmowej oraz techniki wchodzenia i wychodzenia z roli.

Prowadzący:

Damian Droszcz – aktor i animator kultury, nauczyciel. Absolwent Akademii Teatru Alternatywnego pod patronatem Instytutu im. J. Grotowskiego we Wrocławiu, Teatru Brama w Goleniowie oraz Ośrodka Teatralnego Kana w Szczecinie oraz Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Ukończył również Dwuletnie Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Aktor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu oraz Teatru Lalek Zaczarowany Świat. Współtwórca Teatru Rysunkowego Jaworski. Od 2009 roku prowadzi amatorską grupę teatralną osób niepełnosprawnych oraz warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w kraju i za granicą. Prowadzi wiele autorskich warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w polskich i międzynarodowych projektach edukacyjnych i kulturalnych oraz na festiwalach teatralnych. Laureat Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2017), Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury (2013, 2016, 2018). Otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za dotychczasową działalność w sferze kultury, promowanie działań teatralnych wśród osób niepełnosprawnych i młodzieży szkolnej (2011).

Harmonogram:

sobota 30 listopada 2019 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 1 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych

KIEDY 30 listopada-1 grudnia 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 22 listopada 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Magdalena Jasińska
e-mail: magdalena.jasinska@woak.torun.pl
tel. 56 65 22 755

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH