Teatr, drama
2-3 kwietnia 2022 r.

2-3 kwietnia 2022 r.

ADRESACI:
Rodzice i opiekunowie, kadry kultury, instruktorzy, nauczyciele szkolni i przedszkolni, pedagodzy, wychowawcy świetlic, pracownicy socjalni, seniorzy.

CEL:
Przekazanie konkretnych, parateatralnych narzędzi w postaci ćwiczeń i zadań pomocnych w pracy z dziećmi i młodzieżą do wykorzystania na zajęciach teatralnych, lekcjach szkolnych.

PROGRAM:
Potrzebujesz inspiracji do pracy? Nie wiesz jak twórczo pracować z dziećmi i młodzieżą tak, by nie narzucać swoich interpretacji lecz zachęcić do doświadczania, tworzenia, badania? Chcesz, by Twoje teatralne działania angażowały i skłaniały do czynnego w nich udziału? Pragniesz stawiać młodych ludzi w roli ekspertów? Przyjdź na warsztaty, by dowiedzieć się jak bawić się w teatr, wykorzystując różne metody i dziedziny sztuki – plastykę, muzykę, sztuki wizualne, teatr wyobraźni czy dramę. Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń o charakterze warsztatowym i polegają na doświadczaniu – wchodzeniu w przykładowe ćwiczenia pedagogiczne i zadania prowokujące do spontanicznego działania. Dzięki temu w przystępny i przyjazny sposób przyswoisz sobie techniki tworzenia teatru dziecięcego i młodzieżowego bazującego na spontanicznej ekspresji podopiecznych. Dowiesz się, jak kreatywnie, poprzez zabawę wprowadzić młodych ludzi w świat teatru, prowadząc zajęcia stałe czy jednorazowe. Poznasz inspiracje i źródła przydatne do twórczej pracy. Wzbogacisz się o nowe pomysły na kreatywne spędzanie czasu z odbiorcami Twoich działań, wymienisz dobrymi praktykami i zbudujesz nowe sieci kontaktów.

PROWADZĄCY:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie warsztaty  dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży, dorosłych, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych m.in. Sceny Kobiet – kobiecej grupy teatralno-rozwojowej, Teatru po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralnego dla dzieci od lat 6, a także grupy teatralnej UTW UMK w Toruniu. Realizuje działania kulturowe wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w WOAK Toruń oraz instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Filia we Wrocławiu), Administracji oraz zarządzania (Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych „Asesor” we Wrocławiu), Historii o spec. nauczycielskiej (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.

CENA: 150 zł

Płatność w kasie (do godz. 15:00 w dni robocze) lub na konto: Bank MILLENNIUM
61 1160 2202 0000 0000 6090 1253 (w tytule przelewu proszę podać datę i nazwę warsztatów)

KIEDY: 2-3 kwietnia 2022 r.

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT: do 30 marca 2022 r.

CZAS TRWANIA: warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych

sobota  2.04.2022 r.  w godz. 10:00-17:00 (z przerwą)
niedziela 3.04.2022 r. w godz. 9:00-16:00 (z przerwą)

MIEJSCE: WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8

Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy na dole strony.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY