JA, czyli kto?
TYDZIEŃ TEATRU
20-31 marca 2019 r.

JA, czyli kto?
TYDZIEŃ TEATRU

w ramach obchodów
Międzynarodowego Dnia Teatru
oraz ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru
w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu

 

szukajcie nas na facebooku logo facebook


O nas w mediach


20 marca 2019 r.,

17.00 (dzieci z opiekunami)

18.00 (młodzież i dorośli)

KSIĄŻKOŻERCY

Książkożercy to cykl comiesięcznych, środowych spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który przybliża wartościową literaturę i rozwija zainteresowanie czytelnictwem od najmłodszych lat. Podczas spotkań dla dzieci w sposób performatywny czytane są fragmenty wybranych tytułów, prowadzone gry, zabawy i ćwiczenia nawiązujące do poruszanego w książce tematu. Spotkanie dla dorosłych to oprócz czytania fragmentów wybranego bestsellera również przestrzeń do dyskusji oraz wymiany myśli i spostrzeżeń na różne tematy, mini warsztaty nawiązujące do problematyki tekstu. Do współpracy przy realizacji cyklu zapraszane są ogólnopolskie oraz lokalne wydawnictwa, m.in. TAKO z Torunia, lokalne księgarnie, m.in. Kafka i Spółka. Spotkania Książkożerców odbywają się pod patronatem Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Smakołyki, którymi nasycimy się 20 marca:

17.00 – Teatr z Lassem i Mają”, Widmark Martin, Willis Helena, Wydawnictwo Zakamarki.

18.00 – „Kantor”, Pleśniarowicz Krzysztof, Wydawnictwo Wielka Litera.

Spotkanie prowadzą: Agnieszka Zakrzewska i Magdalena Jasińska.


 25 marca 2019 r.,

08.00 – 11.00 – ZGŁOSZENIE

12.00 – 15.00 – ZGŁOSZENIE

Warsztat dla klas IV-VI

Podobno to, kim jesteśmy wypisane mamy na twarzy. Czy jest tak w istocie? Sprawdzimy! Podczas spotkania zastanowimy się, na ile nasze życie wewnętrzne widoczne jest dla innych? KIM jest nasze ciało, a KIM jest nasze wnętrze? Czy jedno ukazuje, co dzieje się z drugim? Dlaczego często zakrywamy to, co w środku nas, nakładając różne maski?  Efektem naszych teatralnych poszukiwań będzie stworzenie formy plastycznej – gipsowej maski. Ciekawe, co nam zdradzi o drugim człowieku?

Na warsztaty prosimy zabrać rzeczy, które mogą się lekko pobrudzić oraz obuwie na przebranie.

Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska i Magdalena Jasińska


 26 marca 2019 r.,

08.00 – 11.00 – ZGŁOSZENIE

12.00 – 15.00 – ZGŁOSZENIE

Warsztat dla klas IV-VI

Podobno to, kim jesteśmy wypisane mamy na twarzy. Czy jest tak rzeczywiście? Sprawdzimy! Podczas spotkania zastanowimy się, na ile nasze życie wewnętrzne widoczne jest dla innych? KIM jest nasze ciało, a KIM jest nasze wnętrze? Czy jedno ukazuje, co dzieje się z drugim? Dlaczego często zakrywamy to, co w środku nas, nakładając różne maski?  Efektem naszych teatralnych poszukiwań będzie metamorfoza maski gipsowej. Czy da się zmienić jej charakter? Co muszę zrobić ja, by ulec podobnej metamorfozie? I czy jest ona potrzebna?

Na warsztaty prosimy zabrać obuwie na przebranie.

Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska i Magdalena Jasińska


 27 marca 2019 r.,

12.00 – 15.00 – ZGŁOSZENIE

Warsztat połączony z interaktywną paradą teatralną ulicami Starego Miasta

O superbohaterach słyszeli wszyscy. Ale czy ja mogę być takim superbohaterem? Czy mam jakąś szczególną moc, która czyni mnie superczłowiekiem? A może znam kogoś takiego? Co mogę zrobić, by takie moce uwolnić z siebie?

Podczas warsztatu przypatrzymy się swojemu super-JA – zastanowimy się, co takiego super robimy lub możemy robić każdego dnia, by świat wokół nas stawał się lepszy. Wymyślimy, jak możemy szczególną supermocą dzielić się z innymi. Przejdziemy teatralną metamorfozę, wydobywając nasze super-JA na światło dzienne. Następnie wyjdziemy na ulice Starego Miasta, by siła superbohaterów uaktywniła się w działaniu!

Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska i Magdalena Jasińska


28 marca 2019 r.,

10.00 – 13.00 – ZGŁOSZENIE

Warsztat dla klas VII-VIII Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Liceum

JA, czyli kto? Kim jestem? Z czego się składam? Jakie role przyjmuję? Kiedy rezygnuję z mojego JA? Czym je karmię? Czy JA ma granice? Co znaczy dla mnie JA + TY?

Na te i wiele innych ważnych pytań będziemy wspólnie szukać odpowiedzi. A wszystko to poprzez teatralne poszukiwania wokół tego kim jesteśmy.

Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska

 

Na powyższe warsztaty WSTĘP WOLNY.
Decyduje kolejność zgłoszeń grup.

 

Prowadzące:

Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, specjalista ds. teatru w WOAK w Toruniu. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego  w Krakowie (dawna PWST) Filia we Wrocławiu. Uczyła się również w Policealnym Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Brała udział w wielu szkoleniach m.in. w: warsztatach dramowych w Centrum Szkoleń i Rozwoju Drama Way, w projekcie edukacyjnym MKiDN „Rozwój w kadrze”, w warsztatach metodycznych pracy z grupą Centrum Szkoleniowego KLANZA i Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Doświadczenie wykorzystywania metod teatralnych w pracy z grupą zdobywała, prowadząc teatralne grupy amatorskie oraz realizując warsztaty umiejętności społecznych. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem studenckim UW. Jest autorką licznych przedsięwzięć teatralnych. Prowadzi warsztaty, wspiera nauczycieli i animatorów w pracy z grupą i podczas tworzenia spektakli teatralnych.

Magdalena Jasińska – animatorka i teatrolożka. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK-u. Kierowniczka literacka Teatru Baj Pomorski (2011-2018). Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Autorka książki „Za parawanem Zaczarowanego Świata” napisanej z myślą o jubileuszu Teatru Lalek Zaczarowany Świat. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

 

30 – 31 marca

Warsztat dla dorosłych: Teatr i opowieść w działaniach ze społecznością lokalną.

Zapraszamy animatorów kultury, pedagogów, instruktorów, pracowników ośrodków wsparcia, wolontariuszy i współpracowników stowarzyszeń lokalnych, aktywistów miejskich i wszystkie osoby animujące środowiska lokalne.

Celem warsztatu będzie przybliżenie metod pracy z pogranicza edukacji teatralnej i arteterapii, które pozwalają zaktywizować społeczność lokalną i wyjść poza standardową formę „sekcji zajęć”, edukacji pozaszkolnej.

więcej…

 

Wszystkie warsztaty odbywać się będą w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8 i 6.

 

Ulotka PDF

KIEDY 20-31 marca 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 21 marca 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel.: 56 652 27 55