Instalacja
– jak wykorzystać sztukę do pracy z grupą?
9 marca 2019 r.

Instalacja
– jak wykorzystać sztukę do pracy z grupą?

 fot. pixabay

Adresaci:

Instruktorzy i animatorzy kultury, nauczyciele, młodzież, dorośli i wszystkie osoby zainteresowane kreatywnymi metodami warsztatowymi oraz teatrem plastycznym.

Cel:

Poznanie inspirujących metod pracy przydatnych na lekcji lub w pierwszej fazie budowania spektaklu.

Program:

Instalacja – jak wykorzystać sztukę do pracy z grupą? to dzień twórczej pracy połączonej z kreatywną zabawą. Uczestnicy dowiedzą się, jak budować przestrzenne prace-instalacje z zaskakujących materiałów tak, by jednocześnie była to praca dotycząca określonego tematu lub materiał do scenariusza etiudy teatralnej. Uczyć się będziemy przez doświadczanie i twórcze poszukiwania. Warsztat ma w całości charakter praktyczny.

Prowadzący:

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Praktykę uzyskiwała, prowadząc warsztaty dla studentów i osób dorosłych. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

Harmonogram:

sobota 9 marca 2019 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 10 godz. dydaktycznych

KIEDY 9 marca 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 1 marca 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 60 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 6522755

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH