giARTino – Ogród sztuki

18 maja 2017 r.

giARTino – Ogród sztuki


VI Interdyscyplinarne Międzynarodowe Spotkania Studentów.

18 maja 2017 r., godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy prac malarskich i fotografii studentów Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki z Ukrainy.

Wstęp wolny!!!

Dodatkowych informacji udziela Kamil Hoffmann,
tel. 56 6522755, kom. 694 270229,

e-mail: kamil.hoffmann@woak.torun.pl

 

Międzynarodowe Interdyscyplinarne Spotkania Studentów giARTino – Ogród sztuki
w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu

 

Studenci szkół i wydziałów artystycznych z Polski oraz sąsiednich państw spotkali się w Toruniu na Międzynarodowych Interdyscyplinarnych Spotkaniach Studentów giARTino – Ogród sztuki. W tym roku gośćmi Spotkań współorganizowanych przez Zakład Plastyki Intermedialnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury byli studenci Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki z Ukrainy, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz z toruńskiego Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

W Galerii Spotkań w siedzibie Ośrodka 18 maja, efemeryczne działanie performatywne Ja Ciebie Dzbanek w przestrzeni zastanej zrealizowali Agata Gansiniec i Patryk Różycki, inicjując Spotkania.

Agata Gansiniec jest studentką trzeciego roku na Wydziale Tkaniny w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Patryk Różycki kończy malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Młodzi artyści chodząc po Toruniu, widzieli na podwórkach napisy sprayem. Dlatego zrobili coś podobnego w Galerii Spotkań. Na ściany nakleili kilka arkuszy papieru z kwiaciarni i pomarańczowym sprejem napisali: Ja ciebie dzbanek, Miłość albo miłość, nieBać się z miłością. W ten sposób zaznaczyli, że są parą, że się kochają. Kiedy zdarli ze ściany papier, okazało się, że takie same napisy jaskrawą pomarańczową farbą umieścili na białej ścianie.

W marcu tego roku w sali Nurt w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków Patryk Różycki  eksponując swoje obrazy, także napisem zaznaczył swoją obecność. Ten akt– wespół z partnerką – powtórzył w Galerii Spotkań.

Młodzi artyści nawiązali do tego, co robią autorzy graffiti, artyści ingerujący w zastaną przestrzeń, chuligani wypisujący hasła na murach, a także ludzie pozostawiający napisy wyryte na ławkach, drzewach, skałach… Nawiązali też do symboliki kwiatów…

 

Galeria zdjęć z WOAK-u
efemeryczne działanie performatywne Ja Ciebie Dzbanek w przestrzeni zastanej zrealizowali Agata Gansiniec i Patryk Różycki
fot. Jerzy Rochowiak

 

Poprawne.plakat giartino_podgląddd