Fotografia studyjna
13-14 marca 2015 r.

Fotografia studyjna

Adresaci:

Osoby posiadające pewne doświadczenie w fotografowaniu, poszukujące inspiracji i wskazówek dla dalszego rozwoju swoich umiejętności w dziedzinie fotografii studyjnej i reklamowej.

Cel:

Poznanie zasad fotografowania w profesjonalnym studio fotograficznym oraz wykonanie pierwszego samodzielnego zdjęcia studyjnego.

Program:

Wyposażenie studia fotograficznego: niezbędny sprzęt, źródła światła i zasada działania zsynchronizowanych lamp błyskowych. Zasady ustawiania kompozycji, modyfikowanie światła studyjnego filtry, softy, plastry, wrota. Prezentacja prac prowadzącego połączona z ich omówieniem i analizą oświetlenia.
Praca warsztatowa w studio fotograficznym Marka Czarneckiego: ustawianie świateł do martwej natury, fotografia stołowa i wykonanie samodzielnego zdjęcia przez uczestników.

Prowadzący:

Marek Czarnecki – artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Okręgu Kujawsko-Pomorskiego oraz wiceprezes Zarządu Głównego ZPAF. Należy także do The Master Photographer Association (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Institute of Professional Photography (UK), Federacji Europejskich Fotografów (Belgia). Znajduje się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.
Na co dzień zajmuje się fotografią studyjną. Posługuje się różnorodnymi technikami fotografii: HDR (high dynamic range imaging), multiplikacją głębi ostrości, stereoskopią, jak również fotografią w podczerwieni. Prace artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumunii, Niemczech, Francji i Emiratach Arabskich. Jest autorem wielu projektów artystycznych i albumów fotograficznych. Siedmiokrotny zdobywca prestiżowej Master Photographer Award w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku uhonorowany przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego Medalem Thorunium za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki dla miasta Torunia, nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za całokształt działań na polu kultury i sztuki oraz Kulturalnym Krawatem w kategorii Artysta Roku, przyznawanym przez internautów osobom zasłużonych na polu toruńskiej kultury.
Prowadzi seminaria autorskie w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim z zakresu fotografii artystycznej, panoramicznej i reklamowej.

Harmonogram:

Zajęcia odbywają się według harmonogramu:
piątek 13 marca w godz. 900 – 1400
w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu,
ul. Szpitalna 8
sobota 14 marca w godz.1000– 1400
w prywatnym, profesjonalnym studio fotograficznym
Marka Czarneckiego

KIEDY 13-14 marca 2015 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 6 marca 2015 r.
MIEJSCE WOAK
CENA 400 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

stanislaw.jasinski@woak.torun.pl

56 652 27 55

ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH