Fotografia bliższa Naturze
23-24 maja 2015

Fotografia bliższa Naturze

Adresaci:

Zaawansowani fotoamatorzy w wieku powyżej 18 lat. Osoby lubiące fotografować przyrodę podczas wędrówek po uroczyskach i ugorach, cierpliwe i wytrwałe w oczekiwaniu na „decydujący moment”.

Cel:

Przybliżenie specyfiki fotografii przyrodniczej. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są sposoby fotografowania natury, jakich zasad należy przestrzegać oraz poznają sprzęt i wyposażenie przeznaczone do wykonywania tego rodzaju zdjęć.

Program:

Część teoretyczna obejmująca podstawowe informacje o fotografii przyrody ze szczególnym naciskiem na wymiar etyczny i umiejętność zachowania się w terenie. Prezentacja zdjęć i pokazów multimedialnych wykonanych przez prowadzącego i jego przyjaciół oraz pokaz sprzętu do fotografii przyrodniczej.
Zajęcia praktyczne – wyjazd w plener, sposoby podchodzenia ptaków i innych zwierząt, budowanie stanowisk do obserwacji i fotografowania, wykonywanie zdjęć przyrodniczych, prezentacja i omówienie wykonanych zdjęć.

Prowadzący:

Dariusz Sarnowski – fotograf, dziennikarz, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody i stowarzyszenia dziennikarzy Polskie Media. W latach 2013-2014 redaktor naczelny miesięcznika Sezon. Dziennikarz związany z krajową prasą przyrodniczo-łowiecką. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, współautor wielu zbiorowych wystaw polskiej fotografii przyrodniczej w kraju i za granicą. Autor tekstów i opowiadań o tematyce fotograficzno-przyrodniczej. Prowadził cykl programów o fotografii przyrodniczej w TVP 3.

Harmonogram:

Zajęcia odbędą się według harmonogramu:
sobota 23 maja w godz. 900-1400 
w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8
niedziela 24 maja w godz.700-1400
w dolinie Drwęcy w pobliżu Torunia (dojazd we własnym zakresie).

KIEDY 23-24 maja 2015
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 15 maja 2015 r.
MIEJSCE WOAK
CENA 120 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

stanislaw.jasinski@woak.torun.pl

56 652 27 55

ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH