Film
Narracja, atmosfera, aktor
12 maja 2017 r.
fot. z planu filmowego "Żar" archiwum B. Kruhlika

Film
Narracja, atmosfera, aktor

fot. z planu filmowego „Żar” archiwum B. Kruhlika

Adresaci:

Filmowcy amatorzy, twórcy niezależni, kandydaci na studia reżyserskie i scenopisarskie, wszyscy miłośnicy sztuki filmowej zainteresowani filmową kuchnią, wszystkie osoby, które chciałyby z bliska przyjrzeć się pracy reżysera i spróbować swoich sił na planie filmowym.

Cel:

Zdobycie i poszerzenie umiejętności pozwalających na realizowanie własnych etiud filmowych.

Program:

Ekranizowanie historii zawartej w scenariuszu, prowadzenie narracji, budowanie i utrzymanie atmosfery i napięcia na ekranie. Praca na planie filmowym, prowadzenie aktorów oraz współpraca z pionem operatorskim Najczęściej popełniane błędy i jak ich uniknąć. Warsztaty mają formę ćwiczeń praktycznych, podczas których uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez kolejne elementy pracy reżysera na planie filmowym.

Prowadzący:

Bartosz Kruhlik – reżyser, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów w łódzkiej filmówce – stypendysta programu TVP Dolina Kreatywna. Jego debiut dokumentalny Jutro… otrzymał czterdzieści nagród w Polsce i za granicą, a pierwszoroczne ćwiczenie fabularne http:// pojawiło się na festiwalu w Karlovych Varach w sekcji The Fresh Selection, jako jeden z pięciu najbardziej obiecujących filmów studenckich. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznawaną za wybitne osiągnięcia studentom uczelni artystycznych.
Żar z 2014 r. otrzymał 17 nagród na całym świecie, a wyprodukowana w 2016 r. Adaptacja była już prezentowana festiwalowej publiczności w Polsce, Hiszpanii, Meksyku, Sarajewie, Grecji, Urugwaju, San Sebastian i Nowym Jorku.

Harmonogram:

Zajęcia odbędą się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

                       w piątek, 12 maja 2017 r. w godz. 10.00-16.00

Warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych.

KIEDY 12 maja 2017 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 5 maja 2017 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 100 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Karolina Fordońska

e-mail: karolina.fordonska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH