Film dokumentalny
2-4 czerwca 2017 r.
fot. Pixabay

Film dokumentalny

fot. Pixabay

Adresaci:

Twórcy niezależni, animatorzy kultury, opiekunowie i instruktorzy młodzieżowych grup filmowych, miłośnicy sztuki filmowej i wszystkie osoby zainteresowane realizacją filmów dokumentalnych. Kandydaci na studia reżyserskie i dziennikarskie.

Cel:

Zdobycie doświadczenia pozwalającego na samodzielne tworzenie filmów dokumentalnych poprzez ćwiczenia i analizę zrealizowanego materiału filmowego.

Program:

Czym jest film dokumentalny – analiza gatunku, jego cechy i wyznaczniki.  Przygotowanie do realizacji własnego dokumentu.  Ćwiczenia praktyczne, omówienie ich efektów. Warsztaty zakończy realizacja wspólnego filmu przez wszystkich uczestników lub kilku krótkich etiud.

Prowadzący:

Maciej Cuske – reżyser, scenarzysta i operator filmów dokumentalnych. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Współzałożyciel Zespołu Filmowego Paladino, uhonorowanego Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Autor kilkunastu docenianych przez krytyków i nagradzanych w Polsce i za granicą filmów dokumentalnych (mi.in. Elektryczka, Ahoj, III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił, Kruzenshtern) oraz filmu fabularnego (Stacja Warszawa). W 2014 r. był ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na co dzień współprowadzący Bydgoską Kronikę Filmową.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

                piątek, 2 czerwca 2017 r. w godz. 10.00-18.00

                sobota, 3 czerwca 2017 r. w godz. 10.00-18.00

                niedziela, 4 czerwca 2017 r. w godz. 10.00-18.00

Warsztaty obejmują 30 godz. dydaktycznych.

KIEDY 2-4 czerwca 2017 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 22 maja 2017 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 300 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

Karolina Fordońska

e-mail: karolina.fordonska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH