Film dokumentalny
12 maja 2018 r.

Film dokumentalny

fot. pixabay

 

galeria zdjęć z warsztatów
fot. Karolina Fordońska

Adresaci:

Twórcy niezależni, animatorzy kultury, opiekunowie i instruktorzy młodzieżowych grup filmowych, miłośnicy sztuki filmowej i wszystkie osoby zainteresowane realizacją filmów dokumentalnych. Kandydaci na studia reżyserskie i dziennikarskie.

Cel:

Zdobycie i poszerzenie wiedzy oraz umiejętności pozwalających na realizowanie własnych etiud filmowych, z naciskiem na film dokumentalny.

Program:

Czym jest film dokumentalny – analiza gatunku, jego cechy i wyznaczniki. Wykład na temat estetyki filmowej, dokumentacji przed planem zdjęciowym i prawidłowych działań na planie. Ćwiczenia warsztatowe uruchamiające wyobraźnię filmową.

Prowadzący:

Maciej Cuske – reżyser, scenarzysta i operator filmów dokumentalnych. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Współzałożyciel Zespołu Filmowego Paladino, uhonorowanego Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Autor kilkunastu docenianych przez krytyków i nagradzanych w Polsce i za granicą filmów dokumentalnych (mi.in. ElektryczkaAhojIIIPamiętaj, abyś dzień święty święciłKruzenshtern) oraz filmu fabularnego (Stacja Warszawa). W 2014 r. był ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na co dzień współprowadzący Bydgoską Kronikę Filmową.

Harmonogram:

sobota 12 maja 2018 r. w godz. 10.00-16.00
Warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych.

KIEDY 12 maja 2018 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 10 maja 2018 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 100 zł (Uwaga!!! Dla twórców zgłaszających swoje filmy do przeglądu KATAR – Film, udział w warsztatach jest bezpłatny)
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Karolina Fordońska
e-mail: karolina.fordonska@woak.torun.pl
oraz
Barbara Płaneta
e-mail: barbara.planeta@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH