12.05. – 14.05.2023
godz. 18.00

Nakręcenie filmu w dwa dni? Zastanawiasz się, czy to możliwe? Przekonaj się już 12 maja podczas pierwszej edycji Express Film Contest. Podejmij filmowy wyścig z czasem! Zasady naszego wyzwania są proste: Zgłoś swoją ekipę filmową (może składać się od 2 do 7 osób). Przedstawiciel_ka ekipy 12 maja o 17:00 musi zjawić się w siedzibie WOAK-u. … Czytaj dalej 12.05. – 14.05.2023
godz. 18.00

Mężczyzna z kamerą filmuje ścianę budynku Młyna Kultury. Na głowie ma profesjonalne słuchawki. U góry napis Express Film Contest.

12.05. – 14.05.2023
godz. 18.00

Mężczyzna z kamerą filmuje ścianę budynku Młyna Kultury. Na głowie ma profesjonalne słuchawki. U góry napis Express Film Contest.

Nakręcenie filmu w dwa dni? Zastanawiasz się, czy to możliwe? Przekonaj się już 12 maja podczas pierwszej edycji Express Film Contest. Podejmij filmowy wyścig z czasem!

Zasady naszego wyzwania są proste:

  1. Zgłoś swoją ekipę filmową (może składać się od 2 do 7 osób).

  2. Przedstawiciel_ka ekipy 12 maja o 17:00 musi zjawić się w siedzibie WOAK-u. Dostajecie od nas słowa – klucze, które muszą się znaleźć w Waszej etiudzie oraz wylosujecie konwencję, w której musicie nakręcić film. Jeśli jesteście spoza Torunia – dajcie znać, przekażemy Wam wszystko on-line.

  3. Macie 48 godzin na stworzenie scenariusza, zdjęcia, montaż i postprodukcję, wszystko inne zależy od Waszej kreatywności.

  4. 14 maja najpóźniej o 16:59 dostarczacie nam gotową etiudę – przynosicie ją na pendrivie lub przesyłacie online do pobrania.

  5. O 18.00 wspólnie oglądamy Wasze filmy, rozmawiamy i wymieniamy się refleksjami.

Nie będzie zwycięzców i drugich miejsc. Zależy nam na spotkaniu i integracji lokalnego środowiska filmowego. Jednak zastępczyni dyrektora WOAKu – Katarzyna Pągowska – wyróżni jedną ekipę stypendium w postaci konsultacji filmu z profesjonalnym twórcą/twórczynią filmu w uzgodnionym wspólnie terminie.

 

Zgłoszenia ekip przyjmujemy do 12 maja —> wypełnij formularz

Uwaga! Ekipy spoza Torunia mogą działać w swoim rewirze. Wszystkie niezbędne informacje otrzymacie on-line, spotkamy się na żywo w niedzielę, żeby wspólnie obejrzeć efekty naszej pracy.

Kto może się zgłosić? Każdy, kto interesuje się filmem i chce zmierzyć się z wyzwaniem.