Teatr, drama
5-6 marca 2022 r.

5-6 marca 2022 r.

ADRESACI:
Młodzież, kadry kultury, instruktorzy i edukatorzy, nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy świetlic środowiskowych, pracownicy socjalni, osoby zainteresowane wykorzystaniem gier i ćwiczeń teatralnych do pracy teatralnej.

CEL:
Poznanie inspirujących metod pracy teatralnej i parateatralnej.

PROGRAM:
Podczas spotkania zdobędziesz praktyczne umiejętności tworzenia etiud indywidualnych, partnerskich oraz grupowych w niebanalny sposób. Otrzymasz zestaw ćwiczeń, gier i zabaw teatralnych, które od razu możesz wykorzystywać w swojej pracy. Rozwiniesz umiejętność budowania krótkich scen teatralnych w oparciu o improwizację teatralną, tekst, obraz, przedmiot lub muzykę. Pracując z grupą, będziesz mieć okazję do szlifowania umiejętności aktorskich i świetnie się bawić. Jeśli zdecydujesz się na udział w warsztatach, z pewnością zostaniesz zaopatrzony w garść nowych metod i inspirację do swojej twórczej pracy.                                                                                                                            

PROWADZĄCA:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie warsztaty  dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży, dorosłych, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych m.in. Sceny Kobiet – kobiecej grupy teatralno-rozwojowej, Teatru po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralnego dla dzieci od lat 6, a także grupy teatralnej UTW UMK w Toruniu. Realizuje działania kulturowe wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w WOAK Toruń oraz instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Filia we Wrocławiu), Administracji oraz zarządzania w kulturze (Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych „Asesor” we Wrocławiu), Historii o spec. nauczycielskiej (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.

CENA: 150 zł

Płatność w kasie (do godz. 15:00 w dni robocze) lub na konto: Bank MILLENNIUM
61 1160 2202 0000 0000 6090 1253 (w tytule przelewu proszę podać datę i nazwę warsztatów)

 KIEDY: 5-6 marca 2022 r.

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT: do 2 marca 2022 r.

CZAS TRWANIA: warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych

sobota 5.03.2022 r.  w godz. 10:00-17:00 (z przerwą)
niedziela 6.03.2022 r. w godz. 9:00-16:00 (z przerwą)

MIEJSCE: WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8

Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy na dole strony.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY