Teatr, drama
Etiuda teatralna
– od pomysłu do realizacji
24-25 października 2020 r.

Etiuda teatralna
– od pomysłu do realizacji

fot. archiwum WOAK
Adresaci:

Młodzież, kadry kultury, instruktorzy i edukatorzy, nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy świetlic środowiskowych, pracownicy socjalni, osoby zainteresowane wykorzystaniem gier i ćwiczeń teatralnych do pracy teatralnej.

Cel:

Poznanie inspirujących metod pracy teatralnej i parateatralnej.

Program:

Podczas spotkania zdobędziesz praktyczne umiejętności tworzenia etiud indywidualnych, partnerskich oraz grupowych w niebanalny sposób. Otrzymasz zestaw ćwiczeń, gier i zabaw teatralnych, które od razu możesz wykorzystywać w swojej pracy. Rozwiniesz umiejętność budowania krótkich scen teatralnych w oparciu o improwizację teatralną, tekst, obraz, przedmiot lub muzykę. Pracując z grupą, będziesz mieć okazję szlifować umiejętności aktorskie i świetnie się bawić. Jeśli zdecydujesz się na udział w warsztatach, z pewnością zostaniesz zaopatrzony w garść nowych metod i inspirację do swojej twórczej pracy.

Prowadzący:

Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalistka ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Harmonogram:

sobota 24 października 2020 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 25 października 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych.

KIEDY 24-25 października 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 16 października 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 70 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH