Teatralny rozruch
on-line

Teatralny rozruch
on-line

15 maja 2021 r., godz. 9.30-10.15

 

Comiesięczne warsztaty pedagogiczno-⁠teatralne dla dzieci w wieku 7-⁠11 lat.

W Międzynarodowy Dzień Rodziny warzywa i owoce z Wami ożywimy!
Czy z kalafiora można zbudować słonia? Z marchewki żyrafę? A z bakłażana hipopotama?
Tak powstanie zwierzęca rodzina, a historia dopiero się zaczyna!

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat na cykl warsztatów, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru oraz utwierdzą się w przekonaniu, że twórcą może być każdy (bez względu na „warunki” czy umiejętności). Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. Kształtować będą umiejętność skupienia uwagi, a także wyrażania opinii w szerszym gronie. Podczas zajęć prowadzący inspiruje i prowokuje do działania natomiast dzieci twórczo je wypełniają.

Warsztaty pedagogiczno-teatralne prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem różnych dziedzin sztuki oraz metod m.in. pracy z grupą, dramy, arteterapii, technik teatru wyobraźni.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty (również on-line) dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych (Scena Kobiet – kobieca grupa teatralno-rozwojowa, Teatr po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralne dla dzieci od lat 6, grupa teatralna UTW w Toruniu). Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.
 
🔥 UWAGA 🔥
🎭 spotkania bezpłatne
🎭 spotkanie rozpocznie się 15 maja o 9.30 i potrwa ok 40 min.
🎭 liczba miejsc ograniczona; obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony
🎭 na zapisy czekamy do piątku 14 maja (do godz. 24.00)
🎭 spotkania odbędą się na platformie ZOOM (prosimy o pobranie aplikacji oraz zainstalowanie jej na komputerze lub telefonie z działającą kamerką i mikrofonem)
🎭 tuż przed spotkaniem prowadząca prześle e-mailem link do spotkania on-line.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY