19.10.2022
godz. 18.30

Dyskusyjny Klub Jednego ObrazuOgród Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha Uwielbiamy dyskutować. Nic więc dziwnego, że powstają kluby, w których rozmawiamy o filmach, o książkach, o polityce i o ideach. Jak dotąd jednak nie powstał jeszcze klub poświęcony rozmowom o sztuce. A konkretnie – o jednym, wybranym dziele. Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu ma to zmienić! To bowiem … Czytaj dalej 19.10.2022
godz. 18.30

19.10.2022
godz. 18.30

Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu
Ogród Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha

Uwielbiamy dyskutować. Nic więc dziwnego, że powstają kluby, w których rozmawiamy o filmach, o książkach, o polityce i o ideach. Jak dotąd jednak nie powstał jeszcze klub poświęcony rozmowom o sztuce. A konkretnie – o jednym, wybranym dziele. Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu ma to zmienić! To bowiem pierwszy w Polsce klub, w którym będziemy rozmawiali o dziele sztuki. Starali się je zrozumieć, odczytać, zanalizować, a może przede wszystkim, poczuć. Będzie burzliwie, ale z kulturą!

Jak to ma wyglądać? Każde nasze spotkanie za temat będzie miało tylko jedno dzieło. Obraz, rzeźbę, lub obiekt rzemiosła artystycznego. Zanim rozpoczniemy dyskusje, pokrótce poznamy tło historyczne i fakty, ułatwiające późniejszą rozmowę. Po tym wstępie, zacznie się najciekawsze… Będziemy starali się wspólnie zinterpretować dane dzieło. Dopuszczamy każdą interpretację, każdą wypowiedź, każdą próbę zrozumienia. Dokąd zaprowadzi nas dyskusja? Nie wiemy? Jedno jest pewne: będzie ciekawie, czasem pewnie dość głośno, ale zawsze z szacunkiem dla drugiego człowieka i jego wypowiedzi.
Pamiętajmy, nigdy nie ma jednej interpretacji!

Wstęp wolny. Wymagane zapisy.
Liczba miejsc ograniczona

Miejsce: Toruń ul. Szpitalna 8

Spotkanie poprowadzi Łukasz Wudarski.

 

REGULAMIN WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH WOAK

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY