22.03.2023
godz. 18.30

Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu Ambasadorowie- Hans Holbein mł. Kolejne DKJo! poświęcone będzie „Ambasadorom” Hansa Holbeina Młodszego, których odczytanie wciąż sprawia historykom sztuki trudności. Eksponowany w National Gallery w Londynie obraz przedstawia dwóch mężczyzn, reprezentantów elity intelektualnych i naukowych Europy w XVI wieku. Z lewej strony stoi Jean de Dinteville, francuski ambasador w Anglii, a po … Czytaj dalej 22.03.2023
godz. 18.30

22.03.2023
godz. 18.30

Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu
Ambasadorowie- Hans Holbein mł.

Kolejne DKJo! poświęcone będzie „Ambasadorom” Hansa Holbeina Młodszego, których odczytanie wciąż sprawia historykom sztuki trudności. Eksponowany w National Gallery w Londynie obraz przedstawia dwóch mężczyzn, reprezentantów elity intelektualnych i naukowych Europy w XVI wieku. Z lewej strony stoi Jean de Dinteville, francuski ambasador w Anglii, a po prawej – George de Selve, dyplomata z Tuluzy.
Co może symbolizować malowidło? Czym są i co symbolizują tajemnicze przedmioty znajdujące się na półkach za postaciami? I wreszcie co to za dziwny przedmiot namalowany na pierwszym planie pomiędzy postaciami?
Zapraszamy do dyskusji na temat tych i innych ciekawych aspektów „Ambasadorów”. Każdy uczestnik będzie miał okazję przedstawić swoją interpretację i wziąć aktywny udział w dyskusji. Całość spotkania będzie moderować Łukasz Wudarski.
Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat sztuki i wymiany opinii z innymi pasjonatami. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem historii sztuki, artystą czy po prostu miłośnikiem sztuki, serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Wstęp wolny. Wymagane zapisy.
Liczba miejsc ograniczona

Miejsce: Toruń ul. Kościuszki 75-77 – sala 407 (IV piętro)

Spotkanie poprowadzi Łukasz Wudarski.

REGULAMIN WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH WOAK