21.06.2023
godz. 18.00

Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię. Tak najprościej definiujemy pierwszy przewrót kopernikański (a wtedy nawet Kopernikański). ⇒ Totalna, ⇒ całkowita, ⇒ radykalna zmiana sposobu widzenia i interpretowania otaczającego świata – tym w nauce są przewroty kopernikańskie. A w kulturze? Są dzieła, które zburzyły dotychczasowy porządek. Również w filmie… Zachęcamy Was do rozmów o filmach, … Czytaj dalej 21.06.2023
godz. 18.00

Grafika w kolorze sepii nawiązuje do starego kina. W centrum duża czarna cyfra 3 ma tle symbolicznego rysunku układu słonecznego. U góry litery DKF, poniżej napis Dyskusyjny Klub Filmowy, Filmowe przewroty kopernikańskie.

21.06.2023
godz. 18.00

Grafika w kolorze sepii nawiązuje do starego kina. W centrum duża czarna cyfra 3 ma tle symbolicznego rysunku układu słonecznego. U góry litery DKF, poniżej napis Dyskusyjny Klub Filmowy, Filmowe przewroty kopernikańskie.

Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię. Tak najprościej definiujemy pierwszy przewrót kopernikański (a wtedy nawet Kopernikański). ⇒ Totalna, ⇒ całkowita, ⇒ radykalna zmiana sposobu widzenia i interpretowania otaczającego świata – tym w nauce są przewroty kopernikańskie. A w kulturze? Są dzieła, które zburzyły dotychczasowy porządek. Również w filmie… Zachęcamy Was do rozmów o filmach, które pchnęły rozwój kinematografii w inną stronę. W roku kopernikańskim zapraszamy do naszego Dyskusyjnego Klubu Filmowego na cykl „Filmowe Przewroty Kopernikańskie”. Trzecie spotkanie 20 czerwca o godz. 18:00.

Opowieść rozgrywa się w starym, niepozornym sklepie na rogu ulicy. Przez długie godziny dnia i nocy, bez końca, życie toczy się w tych skromnych wnętrzach. Przeplatają się tam różne postacie, każda ze swoją unikalną historią i marzeniami. Obserwujemy ich codzienność, ich przyjaźnie, miłości, a także frustracje i rozterki.

W tym filmie odkrywamy zwykłe życie z niezwykłą czułością. Kamera śledzi bohaterów w codziennych czynnościach, chwytając ich naturalność i autentyczność. Pełne humoru i ironii dialogi prowokują do refleksji nad przemijaniem czasu, znaczeniem pracy czy sensami, które tkwią w naszych rutynach.

Wiesz, jaki to film? Ta zagadka być może jest trudna. Jednak gdy odkryjesz tytuł, przekonasz się, że magia tkwi w prostocie i autentyczności tego dzieła. Wielkie filmy nie zawsze potrzebują wielkich efektów. To naprawdę jeden z filmowych przewrotów kopernikańskich, udowodnić, że czasem najważniejsze są ludzkie historie i emocje, które potrafią przenieść nas w inny wymiar.

wstęp wolny, 13+

Wstęp wolny (również na seans).

Miejsce: Toruń ul. Kościuszki 75-77 – sala 407 (IV piętro)

Pinezka na mapach Google: https://bit.ly/woak_lokalizacja