Muzyka
Ciało od zawsze dźwięki wydawało
23-24 maja 2020 r.

Ciało od zawsze dźwięki wydawało

fot. Karolina Kaja Kant
Adresaci:

Instruktorzy i edukatorzy, trenerzy i coachowie, nauczyciele i pedagodzy, liderzy i mówcy motywacyjni, lektorzy, wokaliści, aktorzy ruchu amatorskiego, osoby pracujące głosem, a także osoby zainteresowane nowoczesnym wykorzystaniem dźwięków i muzyki (również ciała) w swojej pracy.

Cel:

Praktyczne wskazówki jak pracować głosem, poprawić swój oddech, dykcję i moc głosu poprzez dobrze dobrany system ćwiczeń. Zainteresowanie nowoczesnymi technologiami w muzyce (cyfrowe tworzenie muzyki). Uświadomienie odbiorcom faktu, że muzykę można tworzyć także z dźwięków i nagrań nie kojarzonych jednoznacznie z melodią, harmonią czy dźwiękami perkusyjnymi.

Program:

Podczas warsztatów nauczysz się: głośno mówić, nie męcząc głosu, zmieniać ton głosu i ekspresję, aby spójnie się komunikować, naturalnie oddychać przeponą, wykorzystywać mowę ciała w wystąpieniach, unikać błędów większości mówców, szybko i skutecznie pokonywać tremę.Warsztaty będą świetną okazją do doskonałej dźwiękowej zabawy, ośmielenia się, nauczenia podstaw tworzenia muzyki. Nawet po jednorazowych zajęciach zapamiętasz wiele rytmów i ćwiczeń, które następnie możesz wykorzystywać w swojej pracy. Wartością dodaną będzie indywidualne podejście do każdego z uczestników, praca na Twoich muzycznych/głosowych zasobach.

Uczestnicząc w spotkaniu zdobędziesz również praktyczne umiejętności:

  • obsługi cyfrowych rejestratorów dźwięku;
  • prostej rejestracji instrumentów muzycznych;
  • obsługi instrumentów elektronicznych i narzędzi w tym: automatów perkusyjnych KAOSS PAD 3, TC HELICON VOICE LIVE 2 oraz efektów audio;
  • tworzenia prostych sekwencji muzycznych;
  • pracy z mikrofonem;
  • tworzenia elementów składowych utworu muzycznego przetwarzania dźwięku;
  • pracy własnym instrumentem jakim jest ludzki głos oraz podstaw beatboxu;
  • integracji oraz umiejętności pracy w zespole (muzycznym);
  • pokonywania tremy – wstydu przed występem publicznym (obycie ze sceną);
  • poznasz podstawy kompozycji i aranżacji muzycznej w środowisku cyfrowym;będziesz poszukiwał antropologii muzycznej: muzyki „robionej” głosem w różnych zakątkach świata i dźwięków, które przetrwały z nami do dziś
Prowadzący:

Tomasz Cebo – animator kultury, artysta muzyk, performer, malarz, konferansjer. Absolwent ASP w Poznaniu. Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia. Działa w obszarach audio instalacji, wykorzystując możliwości własnego głosu. Współtworzył projekt realizatorsko-producencki z Łukaszem Milewskim Nrd Records, duet trip-hopowy z Mają Koman i interdyscyplinarny projekt Instytut B61. Założyciel Fundacji You Have It. Współtworzy wraz z dziećmi zespół muzyczny Gang Ma Styla. Prowadzi warsztaty edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z obszarów dźwiękowo-głosowych, wprowadzając pojęcie logopedii artystycznej.

Harmonogram:

sobota 23 maja 2020 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 24 maja 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych.

KIEDY 23-24 maja 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 15 maja 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 150 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH