ABC fotografowania dla dorosłych
Fotografia rodzinna
7 marca 2015 r.
Adresaci:

Osoby w wieku 55+, które rozpoczynają przygodę z fotografią i chcą wykonywać dobre i coraz lepsze zdjęcia.

Program:

Nauka posługiwania się cyfrowym aparatem fotograficznym i wykorzystywanie jego możliwości. Światło jako warunek udanego zdjęcia, umiejętność kadrowania, kompozycję obrazu fotograficznego, głębia ostrości i praktyczne jej wykorzystanie (m.in. w portrecie i fotografii krajobrazowej), fotografowanie we wnętrzu i w plenerze.
Zdjęcia udane i nieudane, czyli omówienie błędów, które najczęściej popełniają fotografujący i wskazówki, jak tych błędów unikać.
W części praktycznej uczestnicy warsztatów będą wykonywali zdjęcia, które następnie zostaną omówione przez prowadzącego.

Prowadzący:

Stanisław Jasiński – fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, instruktor ds. fotografii Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Publicysta zajmujący się głównie historią i współczesnością polskiej i światowej fotografii artystycznej. Publikuje w Fotografii, Krytyce Literackiej oraz Biuletynie Informacji Kulturalnej. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Organizator i kurator wystaw fotograficznych, m.in. Edwarda Hartwiga, Michała Kokota, Andrzeja Różyckiego, Wacława Wantucha. Prowadzi warsztaty i plenery fotograficzne z portretu, archeologii fotografii oraz krajobrazu kulturowego i zabytków postindustrialnych.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8
w sobotę 7 marca 2015 r. w godz. 1000-1700 (z przerwą)

KIEDY 7 marca 2015 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 27 lutego 2015 r.
MIEJSCE WOAK
CENA 40 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

stanislaw.jasinski@woak.torun.pl

56 65 22 755

ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH