ABC fotografii dla dorosłych:
Ulepsz swoje zdjęcia
13-14 maja 2016 r.

ABC fotografii dla dorosłych:
Ulepsz swoje zdjęcia

fot. archiwum

Adresaci:

Osoby dorosłe, które rozpoczynają przygodę z fotografią, chcą wykonywać dobre – i coraz lepsze – zdjęcia zarówno rodzinne, jak i pokazujące ich życie i najbliższe otoczenie.

Cel:

Doskonalenie umiejętności samodzielnego wykonywania zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych w taki sposób, ale nie wymagały one długotrwałej obróbki cyfrowej.

Program:

Podstawy kompozycji obrazu fotograficznego, wykorzystanie pełni możliwości aparatu fotograficznego, przygotowanie aparatu i wybór ustawień do wykonania portretu, fotografii architektury oraz krajobrazu. Wykonanie portretu fotograficznego pojedynczej osoby, oraz portretu zbiorowego, zarówno w pomieszczeniu, jak i w naturalnym otoczeniu Starego Miasta, doskonalenie umiejętności wykonywania zdjęć turystyczno-krajoznawczych.
Uczestnicy zostaną poproszeni o przyniesienie zrobionych przez siebie zdjęć – nie tylko najlepszych, ale również tych, które zdaniem uczestników nie spełniają oczekiwań bądź wskazują na problemy, na które natykają się ich autorzy na obecnym etapie rozwoju swojej pasji fotograficznej.

Warsztaty obejmują 10 godz. dydaktycznych.

Prowadzący:

Stanisław Jasiński – fotografik i instruktor fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, specjalista ds. fotografii WOAK. W latach 2007-2009 był prezesem Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF, obecnie pełni funkcję przewodniczącego Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ZPAF. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Był kuratorem wystaw najwybitniejszych fotografików polskich, organizował plenery fotograficzne. Jest też kolekcjonerem zabytkowych aparatów oraz publicystą, napisał ponad 60 artykułów o historii fotografii artystycznej oraz współczesnych zjawiskach w tej dziedzinie sztuki.

Uwaga:
Uczestnicy korzystają podczas warsztatów z własnego aparatu fotograficznego.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8
piątek 13 maja 2016 r. w godz. 17.00-20.00
sobota 14 maja 2016 r. w godz. 10.00-15.00

KIEDY 13-14 maja 2016 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 6 maja 2016 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 80 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

stanislaw.jasinski@woak.torun.pl

56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH