59 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
21 marca 2014 r.
Toruń

Eliminacje rejonowe
15 marca 2014 r.

Plakat

59 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Plakat

Protokół posiedzenia jury
eliminacji rejonowych
Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Toruń, 15 marca 2014

Jury w składzie:
1. Radek Garncarek
2. Erwin Regosz
3. Krystian Wieczyński

Wysłuchało:
7 uczestniczek turnieju recytatorskiego – kat. młodzieży szkół ponadgimnazjalnych,
4 uczestniczek turnieju recytatorskiego – kat. dorosłych,
1 uczestniczkę Turnieju Teatrów Jednego Aktora,
4 uczestników Turnieju poezji śpiewanej,

Do udziału w eliminacjach wojewódzkich jury postanowiło zakwalifikować:

w kat: Turniej Recytatorski – młodzież ponadgimnazjalna:
Anna Liczmańska – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Grudziądzu,

w kat: Turniej Recytatorski – dorośli:
Maria Czaplewska – UMK Toruń,
Kamila Cieślewicz – Chełmno
Sylwia Szczęsna – Chełmiński Dom Kultury
Klaudia Peplińska – Chełmiński Dom Kultury

W kat. Turniej Teatrów Jednego Aktora
Maria Czaplewska – UMK Toruń

w kat. Turniej Poezji Śpiewanej:
Katarzyna Pilewska
Przemek Cackowski

Jury przyznało wyróżnienia:
Agata Soboczyńska – Toruń,
Martyna Mróz – Chełmno,
Wiktoria Jasińska – Brodnicki Dom Kultury,
Małgorzata Orzechowska – Brodnicki Dom Kultury

Program eliminacji rejonowych

Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Toruń, 15 marca 2014

10.00 – 11.10 Turniej Teatrów Jednego Aktora, Turniej Recytatorski (młodzież)
    Maria Czaplewska
    Agata Soboczyńska
    Martyna Mróz
    Zuzanna Kęprowska
    Anna Liczmańska

11.10 – 11.30 przerwa

11.30 – 12.20 Turniej Recytatorski (młodzież i dorośli)
    Aleksandra Florkiewicz
    Małgorzata Orzechowska
    Wiktoria Jasińska
    Maria Czaplewska
    Kamila Cieślewicz
    Sylwia Szczęsna
    Klaudia Peplińska

12.20 – 13.20 przerwa, próby dla uczestników Turnieju Poezji Śpiewanej

13.20 – 14.20 Turniej Poezji Śpiewanej
    Anna Malicka
    Ewa Jankowska
    Katarzyna Pilewska
    Przemek Cackowski

Ok. godz. 15.00 – ogłoszenie wyników

Protokół
posiedzenia jury eliminacji wojewódzkich

Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Toruń, 11-12 kwietnia 2014

Jury w składzie:
1. Dorota Nowak
2. Radek Garncarek
3. Erwin Regosz
4. Krystian Wieczyński
5. Adam Pawlikowski

Wysłuchało:
7 uczestniczek turnieju recytatorskiego – kat. młodzieży szkół ponadgimnazjalnych,
6 uczestników turnieju recytatorskiego – kat. dorosłych,
1 uczestniczkę turnieju wywiedzione ze słowa
2 uczestniczki Turnieju Teatrów Jednego Aktora
6 uczestników Turnieju poezji śpiewanej,

Jury postanowiło zakwalifikować
do finałowych przeglądów :

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora,
Marię Czaplewską,
Toruń

w Turnieju recytatorskim
Iga Gawinecka,
LO im. Władysława Łokietka, Radziejów
Sylwia Szczęsna,
Chełmiński Dom Kultury
Kamila Cieślewicz,
Chełmno

w Turnieju wywiedzione ze słowa
Monikę Kończal,
Żnin

w Turnieju Poezji Śpiewanej
Dominikę Dobrosielską,
Ciechocinek

Jury postanowiło wyróżnić w:

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora
Katarzynę Krzywdzińską,
Kujawskie Centrum Kultury Inowrocław
oraz wysłać rejestrację spektaklu do organizatorów finałowego spotkania: Słupskiego Ośrodka Kultury

w Turnieju Recytatorskim:
w kat. młodzież ponadgimnazjalna
Annę Liczmańską,
II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu
Paulinę Ćwikowską,
III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Magdalenę Tretyn,
LO im. Władysława Łokietka w Radziejowie
Julię Bytner,
LO w Lipnie
Ewelinę Martin,
MGOK w Więcborku
Agatę Grabowicz,
LO w Tucholi

kat. dorosłych
Olgę Sierańską,
Mogileński Dom Kultury
Radosława Salamończyka,
Włocławek
Marię Czaplewską,
Toruń
Klaudię Peplińską,
Chełmiński Dom Kultury

w Turnieju Poezji Śpiewanej
Katarzyna Pilewska,
Młodzieżowy Dom Kultury
Przemek Cackowski,
Grudziądz
oraz wysłać rejestrację jego prezentacji do organizatorów finałowego spotkania we Włocławku.

Program eliminacji wojewódzkich
Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Toruń, 11-12 kwietnia 2014

11 kwietnia
15.00 – 16.10

Turniej Teatrów Jednego Aktora,
Katarzyna Krzywdzińska,
Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu
Maria Czaplewska,
Toruń

12 kwietnia

10.00 – 11.20

Turniej Recytatorski
(kat. młodzież ponadgimnazjalna)
Anna Liczmańska,
II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu
Paulina Ćwikowska,
III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku
Iga Gawinecka,
LO im. Władysława Łokietka w Radziejowie
Magdalena Tretyn,
LO im. Władysława Łokietka w Radziejowie
Julia Bytner,
LO w Lipnie
Ewelina Martin,
MGOK w Więcborku
Agata Grabowicz,
LO w Tucholi

11.20 – 11.40 przerwa

11.40 – 12.40

Wywiedzione ze słowa
Monika Kończal,
Żnin

Turniej Recytatorski
(kat. dorosłych)
Olga Sierańska,
Mogileński Dom Kultury
Radosław Salamończyk,
Włocławek
Maria Czaplewska,
Toruń
Sylwia Szczęsna,
Chełmiński Dom Kultury
Kamila Cieślewicz,
Chełmno
Klaudia Peplińska,
Chełmiński Dom Kultury

12.40 – 13.40 przerwa

13.40 – 14.40

Turniej Poezji Śpiewanej
Anna Kamińska,
MGOK w Więcborku
Katarzyna Pilewska,
Młodzieżowy Dom Kultury
Agnieszka Bardoń,
Mogileński Dom Kultury
Mateusz Winnicki,
LO w Lipnie
Przemek Cackowski,
Grudziądz
Dominika Dobrosielska,
Ciechocinek

Ogłoszenie wyników i rozmowy z jurorami

Lista organizatorów w województwie

informacji o szczegółach eliminacji powiatowych udzielają:

Brodnica: Aneta Giemza-Bartnicka (Brodnicki Dom Kultury), tel. 56 498 21 42
Chełmno: Marcin Dombrowski (Chełmiński Dom Kultury), tel. 56 686 48 08
Grudziądz: Ilona Mroczkowska (Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu), tel. 56 46 209 00
Toruń: Joanna Łagan (Dom Muz), tel. 56 664 49 12.


Organizatorem eliminacji dla miasta Grudziądza oraz powiatu jest Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu,

Karty zgłoszenia należy przesłać:

 pocztą e-mail: ilona@teatr.grudziadz.pl

(tylko pliki word – nie skanować kart),

 tradycyjną, bądź osobiście: Centrum Kultury Teatr,

    Marszałka F. Focha, 86-300 Grudziądz
    do dnia 14 lutego 2014 roku,

 Eliminacje miejskie i powiatowe odbędą się

20 lutego 2014 r. w klubie Akcent,
ul. Wybickiego 38/40,

koordynatorką jest instruktor Pani Ilona Mroczkowska, która również udzieli informacji na temat przebiegu eliminacji; 56 46 209 00,


Organizatorem eliminacji dla miasta Chełmna oraz powiatu chełmińskiego jest Chełmiński Dom Kultury.

Karty zgłoszenia należy przesłać:

 pocztą e-mail: instruktorzy@chdk.pl,

(tylko pliki word – nie skanować kart),

 tradycyjną, bądź osobiście: Chełmiński Dom Kultury,

    Dworcowa 40a, 86-200 Chełmno
    do dnia 21 lutego2014,

 

Eliminacje miejskie i powiatowe odbędą się
1 marca 2014 r. w Muzeum Ziemi Chełmińskiej Chełmiński Dom Kultury,

 koordynatorem jest instruktor Pan Marcin Dombrowski, który również udzieli informacji na temat przebiegu eliminacji; tel. 56 686 48 08,


Organizatorem eliminacji dla miast: Brodnica, Golub-Dobrzyń, Wąbrzeźno oraz powiatów: brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego i wąbrzeskiego jest Brodnicki Dom Kultury.

Karty zgłoszenia należy przesłać:

 pocztą e-mail: anetagiemza@wp.pl

(tylko pliki word – nie skanować kart),

 tradycyjną, bądź osobiście: Brodnicki Dom Kultury,

    Przykop 43, 87-300 Brodnica
    do dnia 3 marca 2014,

Eliminacje odbędą się 10 marca 2014 r.
w Brodnickim Domu Kultury,

 koordynatorką jest instruktor Pani Aneta Giemza-

Bartnicka, która również udzieli informacji na temat przebiegu eliminacji; tel. 56 498 21 42.


Organizatorem eliminacji miejskich dla miasta Torunia oraz powiatu toruńskiego jest Dom Muz w Toruniu.

Karty zgłoszenia należy przesłać:

 pocztą e-mail: dommuz_poznanska@wp.pl

(tylko pliki word – nie skanować kart),

 tradycyjną, bądź osobiście: Dom Muz,

    Podmurna 1/3, 87-100 Toruń,
    do dnia 18 lutego 2014 roku do godz. 18.00,

 Eliminacje miejskie odbędą się 6-7 marca 2014 r.

w Domu Muz, ul. Podmurna 1/3,

 koordynatorką jest Pani Joanna Łagan, która również

udzieli informacji na temat przebiegu eliminacji miejskich; 56 664 49 12,

Laureaci Konkursu zostaną zaproszeni do udziału w eliminacjach rejonowych 59. OKR, które odbędą się 15 marca w Toruniu; ich organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Załączniki

Regulamin

Karta zgłoszenia – Turniej Poezji Śpiewanej

Karta zgłoszenia – Turniej Recytatorski

Karta zgłoszenia – Turniej Teatrów Jednego Aktora

Karta zgłoszenia – Wywiedzione ze Słowa