CHODŹ POMARZYĆ!

kadra

CHODŹ POMARZYĆ!

kadra

 

Jagna Mazur

Jagna Mazur – absolwentka Wydziału Nauk Pedagogicznych na UMK w Toruniu. Ukończyła podyplomowy kurs arteterapii. Od lat pracuje z dziećmi w wieku od pół roku do 17 lat jako pedagog, nauczycielka, animatorka, opiekunka i masażystka. Prowadziła zajęcia z elementami arteterapii oraz warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży według własnego scenariusza. Obecnie realizuje się w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, prowadząc terapię ręki z elementami sensoplastyki, zabawy sensoryczne. Współpracowniczka Iwony Chmielewskiej, od której przejęła zainteresowanie tzw. picterbookami. W projekcie prowadzi warsztaty plastyczno-literackie: kram „Arcydziełko”.

 

 

Agnieszka Dąbrowska

Agnieszka Dąbrowska – animatorka kultury w toruńskim Domu Muz. Wiceprezes Fundacji Verda. Ukończyła Podyplomowe Studium Wiedzy o Kulturze na UAM i studia Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na UWM w Olsztynie. Organizuje spotkania i warsztaty plastyczno-kreatywne dla dzieci i dorosłych. Prowadzi cykliczne zajęcia plastycznomanualne. Współtworzyła scenografię do Międzynarodowych Festiwali Kuglarskich ALTERGRAWITACJA. Organizuje imprezy w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Toruńskiego Festiwalu Książki. Szkoli przyszłych animatorów kultury. W projekcie prowadzi warsztaty scenograficzno-plastyczne: kram „Cuda na kiju”.

 

 

Laura Słabińska

Laura Słabińska – absolwentka AT im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Reżyserka teatralna, muzyk, artystka rękodzieła, fryzjerka-stylistka. Współpracowała z teatrami lalkowymi i dramatycznymi w całej Polsce, m.in. w Białostockim Teatrze Lalek, Teatrem: Baj Pomorski w Toruniu, Animacji w Poznaniu, Maska w Rzeszowie, Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i włoskim Teatro dell’Aglio. Prowadziła również warsztaty dramatopisarskie dla Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz scenopisarskie w ramach Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA w Toruniu. W projekcie prowadzi warsztaty teatralne: kram „Cuda wianki”.

 

 

Rafał Cendrowski

Rafał Cendrowski – performer, artysta cyrkowy, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Członek grupy cyrkowej CoolKids. Ukończył kurs „Pedagogika cyrku dziecięcego”. Aktor i performer Teatru Wiczy. Dwukrotny Stypendysta Miasta Torunia w dziedzinie kultury oraz Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Aktywność obywatelska”. Twórca i realizator Toruńskiego Festiwalu Nowego Cyrku. Współorganizator „Cyrkowych Placów Zabaw”, „Spotkań teatralno-nowocyrkowych” i „Spotkań szczudlarskich PONAD HORYZONT”. W projekcie prowadzi warsztaty cyrkowe: kram „Majstersztyk”.

 

 

Tomasz Cebo

Tomasz Cebo – animator kultury, artysta muzyk, performer, malarz, konferansjer. Absolwent ASP w Poznaniu. Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia. Działa w obszarach audio instalacji, wykorzystując możliwości własnego głosu. Współtworzył projekt realizatorskoproducencki z Łukaszem Milewskim NRD RECORDS, duet trip-hopowy z Mają KOMAN i interdyscyplinarny projekt INSTYTUT B61. Założyciel Fundacji You Have It. Współtworzy wraz z dziećmi zespół muzyczny GANG MA STYLA. Prowadzi warsztaty edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z obszarów dźwiękowogłosowych, wprowadzając pojęcie logopedii artystycznej. W projekcie prowadzi warsztaty muzyczno-konstruktorskie: kram „Muzyczne śnienie”.

 

 

Aron Ciesielski

Aron Ciesielski – licencjonowany nauczyciel wychowania fizycznego ze specjalnością gimnastyka korekcyjna, instruktor tańca break dance, street dance i akrobatyki. Zajmuje się również poppingiem. Jako instruktor break dance pracuje od 19 roku życia. Jest trenerem m.in. chilreederek Twardych Pierników (toruńskiej drużyny koszykarskiej). Prowadzi własne grupy taneczne. W projekcie prowadzi warsztaty taneczno-akrobatyczne: kram „Taneczne rarytasy”.

 

 

 

Alicja Usowicz

Alicja Usowicz – animatorka kultury, animatorka społeczna, pedagog kulturalno-oświatowy, pedagog zabawy, trenerka-absolwentka Akademii Trenera UAM. Kieruje Działem Edukacji Artystycznej WOAK w Toruniu; założycielka i animatorka Centrum Aktywizacji Seniorów WOAK. Propagatorka aktywizujących metod pracy z grupą: pedagogiki zabawy, dramy, pedagogiki cyrku dziecięcego; specjalizuje się w aktywizowaniu grup i osób w różnym wieku. Prowadzi młodzieżowy Cyrk Cool-Kids. Laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie animacji kultury. Koordynatorka projektów artystycznych w WOAK-u, również projektu „Chodź pomarzyć”.

 

 

Agnieszka Zakrzewska

Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalista ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem UW. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku. W projekcie prowadzi warsztaty dziennikarsko-medialne: kram „Trele-morele”.

 

 

Magdalena Jasińska

Magdalena Jasińska – animatorka i teatrolożka. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Kierownik literacka Teatru „Baj Pomorski” (2011-2018), w którym zajmowała się również edukacją teatralną. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. W Baju Pomorskim prowadziła warsztaty w ramach dwóch edycji projektu Lato w teatrze. W projekcie prowadzi warsztaty dziennikarsko-medialne: kram „Trele-morele”.

 

 

Mira Weręgowska

Mira Weręgowska – instruktorka hatha jogi, od lat praktykuje jogę wg metod B.K.S. Iyengara, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności fitness – ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi. Systematycznie prowadzi zajęcia dla zdrowych dorosłych, osób z chorobami przewlekłymi i dziećmi. W projekcie prowadzi warsztaty jogi.

 

 

 

 

Jacek Banach

Jacek Banach – reżyser, scenarzysta, operator, montażysta i dźwiękowiec. Stypendysta Wydziału Kultury Miasta Torunia w 2012 roku (montaż i postprodukcja filmu M. Gładycha i K. Wieczyńskiego „Panoptikon”). Współpracuje z teatrami Horzycy i Wiczy, współtworzy programy dla telewizji regionalnej. Współpracował z Marcinem Gładychem (m.in. filmy: „Jadą z Mrożkiem” – montaż, „Trzy życzenia” – zdjęcia i montaż, „Hakerzy Wolności” – drugi reżyser, zdjęcia i montaż). W 2006 roku zrealizował etiudę fabularną „Późną nocą”, która zdobyła wyróżnienie na festiwalu filmowym „Kręci się”. Na co dzień prowadzi filmową agencję produkcyjną TUSTUDIO. W projekcie zajmuje się dokumentacją filmową.

 

 

Karolina Kaja Kant

Karolina Kaja Kant – fotograf. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej – Wydział Fotografii (2011), Dyplom licencjata z wyróżnieniem Rektora ASP w Warszawie – Wydział Sztuki Mediów i Scenografii (2014), dyplom magisterski z oceną celującą na ASP w Warszawie – Wydział Sztuki Mediów (2017), Studia Podyplomowe Zarządzanie na rynku dzieł sztuki, wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Dyrektor artystyczna w firmie informatyczno-graficznej ActivePC w Warszawie. W projekcie zajmuje się dokumentacją fotograficzną.

 

 

Damian Droszcz

Damian Droszcz – posiada uprawnienia kierownika placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, wychowawca-pedagog, nauczyciel. Absolwent Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu (oligofrenopedagogika i edukacja dorosłych). Animator kultury i aktor. Pracuje jako nauczyciel przedmiotu „Kultura żywego słowa”, gra w przedstawieniach Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, współtworzy zespół Teatru Rysunkowego Jaworski. Od 2009 roku prowadzi amatorską grupę teatralną osób niepełnosprawnych. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w kraju i za granicą. W projekcie jest kierownikiem półkolonii.

 

 

Weronika Droszcz

Weronika Droszcz – ukończyła kurs wychowawcy wypoczynku. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalność komputery edukacji oraz edukacja dorosłych) oraz Szkoły Liderów PAWF w Warszawie w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pracuje w Stowarzyszeniu Jestem jako terapeutka. Interesuje się nowoczesnymi kulturami uczenia się i nauczania, a także metodą moderacji. Ma kilkuletnie doświadczenie w zakresie planowania i organizowania warsztatów oraz prowadzenia konferencji. W projekcie jest wychowawcą.

 

 

 

Dorota Bartnicka

Dorota Bartnicka – nauczycielka dyplomowana, pedagożka szkolna, socjoterapeutka. Absolwentka Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, studium podyplomowego dla nauczycieli „Nowoczesna dydaktyka w szkole. Dociekania filozoficzne z dziećmi i młodzieżą” w Kolegium Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki korekcyjno-kompensacyjnej na UMK. Brała udział w licznych kursach i szkoleniach. Doświadczenie zawodowe zdobywała w szkołach podstawowych i domach dziecka. W projekcie jest wychowawcą półkolonii.

 

 

Dodatkowe informacje – obsługą księgową i rozliczeniem projektu oraz obsługą techniczną zajmują się pracownicy WOAK-u.