Szanowni Czytelnicy!

W wakacyjnym Biuletynie Informacji Kulturalnej przedstawiamy zajmujące zjawiska z różnych dziedzin amatorskiej twórczości artystycznej. Reprezentatywnym przeglądem teatrów dzieci i młodzieży były Konfrontacje Teatrów Dziecięcych Teatr bez granic zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim. Oczywiście, dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych pracuje w naszym regionie znacznie więcej niż uczestniczyło w bydgosko-soleckich … Czytaj dalej Szanowni Czytelnicy!

Szanowni Czytelnicy!

W wakacyjnym Biuletynie Informacji Kulturalnej przedstawiamy zajmujące zjawiska z różnych dziedzin amatorskiej twórczości artystycznej.

Reprezentatywnym przeglądem teatrów dzieci i młodzieży były Konfrontacje Teatrów Dziecięcych Teatr bez granic zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim. Oczywiście, dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych pracuje w naszym regionie znacznie więcej niż uczestniczyło w bydgosko-soleckich Konfrontacjach. Ich działalność ma przeogromne znaczenie dla edukacji teatralnej najmłodszych uczestników życia kulturalnego.

Nie tylko skupieni w Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku artyści-amatorzy uprawiają twórczość plastyczną. Liczne jest grono twórców z kręgu art-brut; niektórzy z nich pokazali swoje obrazy na wystawie Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki w Bydgoszczy. Niewątpliwie Konkurs inspiruje twórców, podobnie jak organizowany przez Danutę Styperek w podgrudziądzkiej Rudzie ogólnopolski Plener Rzeźby Figuralnej i Ogrodowej U Styperków.

Przedstawiamy dokonania osób zajmujących się filmem i fotografią, omawiając tegoroczne Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej w dziedzinach filmu i fotografii.  

Ciekawym wydarzeniem były prezentacje studentów podczas tegorocznych Międzynarodowych Interdyscyplinarnych Spotkań Studentów Giartino współorganizowanych przez Zakład Plastyki Intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Autorzy wystawy Transit, którą omawiamy w Biuletynie, niebawem znajdą się pośród artystów uprawiających sztukę profesjonalnie.

Artystą-pedagogiem jest Karolina Kaja Kant, której kolaże i marblingi do końca wakacji można oglądać w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury na omawianej w Biuletynie wystawie Projekt senny.

Życzymy udanych przedsięwzięć zaplanowanych na lato oraz miłych wakacji.