ALE CYRK!

Kadra

ALE CYRK!

Kadra

Poznajcie naszą kadrę i osoby zaangażowane w ALE CYRK!

 

Namiot śmiechu i magii:

Mieczysław GiedrojćMieczysław Giedrojć – instruktor teatralny, mim i klaun. Studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie. Ma ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie sztuki mimu, klaunady, pantomimy, ekspresji ciała oraz wieloletnią praktykę w prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 1995 roku założył Teatr Małych Form, który funkcjonuje do dzisiaj. Od wielu lat prowadzi zajęcia z pantomimy i klaunady, m.in. w projekcie Granice przekraczać – bariery łamać Fundacji Stiftung Grosses Waisenhaus zu Postdam i Fundacji Krzyżowa.

 

 

 

 

 

Mariusz CzajkaMariusz Czajka – doświadczony iluzjonista-magik, autor pokazów magii dla wszystkich grup wiekowych. Członek Krajowego Klubu Iluzjonistów, jedynej polskiej organizacji zrzeszonej w Światowej Federacji Stowarzyszeń Iluzjonistycznych. Swoje doświadczenie zdobywał, biorąc udział w licznych kongresach iluzjonistów organizowanych nie tylko w Polsce, lecz także Wielkiej Brytanii, Łotwie, Czechach, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

 

 

Namiot rytmu i wygibasów:

Adrian WilkAdrian Wilk – aktor, tancerz, performer. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na specjalizacji choreografia i techniki tańca oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Instruktor tańca współpracujący ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych tARTak, Jagielski Dance Project, House of Dance. Współpracował ze szkołą tańca Prestiż (Poznań). Występuje w Teatrze Lalek Zaczarowany świat. Autor i prowadzący warsztaty teatralno-ruchowe dla dzieci. 

 

 

 

 

 

Michał SkladanowskiMichał Składanowski – animator, pedagog cyrku. W latach 2013-2018 związany z toruńskim oddziałem Fundacji Dr Clown, gdzie pełnił rolę lidera, sprawował opiekę nad wolontariuszami oraz prowadził szkolenia z animacji czasu wolnego z elementami pedagogiki cyrku. Był wolontariuszem Fundacji Rozwoju Wolontariatu, gdzie prowadził cykliczne zajęcia dla dzieci z podtoruńskich szkół. Współpracował m. in z Teatrem Baj Pomorski, Fundacją EMIC i RC Fundacją ds. Konsultingu, Wyższą Szkołą Bankową
w Toruniu.

 

 

 

 

 

Jacek RuszkowskiJacek Ruszkowski – długoletni wychowanek (a dziś wychowawca i instruktor) cyrku Cool-Kids. Wraz z nim uczestniczył w wielu przeglądach m.in. w III Europejskim Festiwalu Teatrów Ulicznych w Dreźnie i bożonarodzeniowych spotkaniach promujących Polskę w Poczdamie. Jest pedagogiem cyrku. Od wielu lat prowadzi zajęcia cyrkowe z dziećmi i młodzieżą. Uczy balansu, żonglerki, diabolo, kiwido-poi. Jest szczudlarzem i mimem. Współpracował w Teatrem Wiczy.

 

 

 

 

 

Namiot dźwięku i koloru:

Tomasz Cebo Fot. Anna SoporowskaTomasz Cebo – animator kultury, artysta muzyk, performer, malarz. Absolwent ASP w Poznaniu. Porusza się w obszarach audio instalacji, wykorzystując możliwości własnego głosu. Współtworzył projekt realizatorsko-producencki z Łukaszem Milewskim NRD RECORDS, duet trip-hopowy z Mają KOMAN i interdyscyplinarny projekt INSTYTUT B61. Założyciel Fundacji You Have It. Prowadzi szereg warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z obszarów dźwiękowo-głosowych, wprowadzając pojęcie logopedii artystycznej.

 

 

 

 

 

Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska – animatorka kultury w toruńskim Domu Muz. Wiceprezeska Fundacji Verda. Ukończyła Podyplomowe Studium Wiedzy o Kulturze (UAM) i studia edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na (UWM). Organizuje spotkania i warsztaty plastyczno-kreatywne dla dzieci i dorosłymi. Prowadzi cykliczne zajęcia plastyczno-manualne dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, podczas których pobudza ich kreatywność i rozwija twórcze myślenie. Współtworzyła scenografię do Międzynarodowych Festiwali Kuglarskich ALTERGRAWITACJA.

 

 

 

 

 

Namiot wylęgarnia pomysłów:

Agnieszka Zakrzewska Fot. Stanisław JasińskiAgnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK-u. Doświadczenie w pracy zdobywała jako nauczycielka-instruktorka w warszawskim MDK Ochota. Absolwentka historii (UMK), pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie. Ukończyła Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

 

 

 

 

 

Magda Jasinska Fot. Karolina FordońskaMagdalena Jasińska – animatorka i teatrolożka. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK-u. Kierowniczka literacka Teatru Baj Pomorski (2011-2018). Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Autorka książki „Za parawanem Zaczarowanego Świata” napisanej z myślą o jubileuszu Teatru Lalek Zaczarowany Świat. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

 

 

 

 

 

Zajęcia jogi:

Mira WeręgowskaMira Weręgowska – instruktorka hatha jogi, od lat praktykuje jogę wg metod B.K.S. Iyengara, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności fitness – ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi. Systematycznie prowadzi zajęcia dla zdrowych dorosłych, osób z chorobami przewlekłymi i dzieci. W projekcie poprowadzi warsztaty jogi.

 

 

 

 

 

 

Wychowawcy:

Weronika DroszczWeronika Droszcz – ukończyła kurs wychowawcy wypoczynku. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalność komputery w edukacji oraz edukacja dorosłych) oraz Szkoły Liderów PAFW w Warszawie w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pracuje w Stowarzyszeniu Jestem jako terapeutka. Interesuje się nowoczesnymi kulturami uczenia się i nauczania, a także metodą moderacji. Ma kilkuletnie doświadczenie w zakresie planowania i organizowania warsztatów oraz prowadzenia konferencji.

 

 

 

 

 

Iza DroszczIzabela Droszcz – pedagog, animator kultury, instruktor tańca. Przez 10 lat prowadziła zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Od 7 lat jest nauczycielem w szkole podstawowej (edukacja wczesnoszkolna). Uczestniczyła w wielu projektach teatralnych i tanecznych. Ukończyła kurs dla kandydatów na wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

 

Kierownik warsztatów:

Damian DroszczDamian Droszcz – posiada uprawnienia kierownika placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, wychowawca-pedagog, nauczyciel. Absolwent Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Animator kultury i aktor. Nauczyciel przedmiotu kultura żywego słowa, gra w przedstawieniach Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, współtworzy zespół Teatru Rysynkowego Jaworski. Od 2009 roku prowadzi amatorską grupę teatralną osób niepełnosprawnych oraz warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w kraju i za granicą.

 

 

 

 

 

 

 

Opieka koordynatorska:

Alicja Usowicz – animatorka kultury, animatorka społeczna, pedagog kulturalno-oświatowy, pedagog zabawy, trenerka-absolwentka Akademii Trenera UAM. Kieruje Działem Edukacji Artystycznej WOAK w Toruniu; założycielka i animatorka Centrum Aktywizacji Seniorów WOAK. Propagatorka aktywizujących metod pracy z grupą: pedagogiki zabawy, dramy, pedagogiki cyrku dziecięcego; specjalizuje się w aktywizowaniu grup i osób w różnym wieku. Prowadzi młodzieżowy Cyrk Cool-Kids. Laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie animacji kultury. Wielokrotnie koordynowała projekty artystyczne w WOAK-u.

 

 

 

 

 

 

Wolontariat:

Edyta Zarębska – kulturoznawczyni ze spec. zarządzanie kulturą oraz animacja kultury. Współorganizowała projekt Tattooatorium – Bydgoskie Laboratorium Tatuażu. Była wolontariuszką Polskiej Akcji Humanitarnej w Toruniu oraz odbywała staż w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Ponadto zaangażowana w wszelkie działania z zakresu animacji, wspierając m.in. warsztaty w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu oraz gry miejskie. Ze wszystkich dziedzin najbliżej jej do muzyki, prywatnie: fanka koncertów i festiwali.

 

 

 

 

 

 

Ewelina Wolska – absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Warszawie, obecnie studentka kulturoznawstwa na UMK w Toruniu. Jest animatorką czasu wolnego, artystką, w skrócie kreatywną i uśmiechniętą kobietą z głową pełną pomysłów. Serce swoje oddała sztuce.Przygotowuje projekty społeczne i warsztaty kreatywne dla kobiet i dzieci. Kocha też pracę przy roślinach, gotowanie i wszystko co wymaga chociaż trochę inwencji twórczej.