Warsztaty ruchowe dla aktorów amatorów
8-9 kwietnia 2017 r.
Warsztaty ruchowe dla aktorów amatorów
metody pracy z młodym aktorem_fot.sj

Warsztaty ruchowe dla aktorów amatorów

Adresaci:

Aktorzy amatorzy, instruktorzy amatorskich kół teatralnych, nauczyciele, stosujących formy teatralne w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi.

Cel:

Pogłębienie świadomości ciała, gestu i postawy aktora amatora, wzbogacenie warsztatu ruchowego zarówno aktorów, jak i instruktorów, nauczycieli i opiekunów kół teatralnych.

Program:

Świadomość ciała, czucie partnera, przestrzeni i widza to bardzo ważny aspekt warsztatu aktorskiego. Pytania: Czy dobrze stoję?, Co powinienem robić z rękoma?, Jaką przyjąć postawę?, W którym miejscu i jak mam stanąć? i wiele podobnych zadają sobie też obok aktorów wszystkie osoby prezentujące się publicznie. Uczestnicy warsztatów będą poszukiwali odpowiedzi na te i inne pytania. Program obejmuje również budowanie postać w oparciu o jej charakterystyczny ruch, rytm wewnętrzny.

Uczestnicy poznają też szereg ćwiczeń przydatnych w codziennej praktyce aktorskiej oraz w każdej aktywności związanej z prezentowaniem się przed publicznością: ćwiczenia rozruchowe i rozgrzewki aktorskie, ćwiczenia na świadomość ciała, elementy pantomimy i teatru ruchu, świadomość aktora na scenie, ćwiczenia ruchowe pobudzające kreatywność na scenie a także grupowe działania ruchowe.

Prowadzący:

Krystian Wieczyński aktor, mim, happener, animator kultury, główny specjalista ds. teatru w WOAK, wieloletni juror konkursów recytatorskich i teatralnych, związany z Teatrem Wiczy i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku. Był również aktorem Teatru Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, razem z Marcinem Gładychem. Laureat nagród za działalność kulturalną (Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego), na polu teatru (Prezydenta Miasta Torunia), propagowania filmu amatorskiego (Flisak Festiwalu Tofifest), stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

                sobota, 8 kwietnia 2017r., w godz. 9.00-17.00

                niedziela, 9 kwietnia 2017r., w godz. 9.00-17.00

Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o posiadanie wygodnego, pozwalającego na swobodny ruch stroju oraz miękkiego obuwia.

KIEDY 8-9 kwietnia 2017 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 24 marca 2017 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 80 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Krystian Wieczyński

e-mail: krystian.wieczynski@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH