W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Wideoklip po toruńsku vol. 2

22 lutego 2017 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Wideoklip po toruńsku vol. 2

Kadr z wideoklipu do Tańca węgierskiego w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej; reż. A. Prądzińska, zdj. S. Ronowicz

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Lutowe spotkanie, po zainteresowaniu spotkaniem listopadowym, poświęcone zostanie ponownie sztuce wideoklipu. Przede wszystkim wideoklipu tworzonego w Toruniu bądź realizowanego przez toruńskich twórców. Uczestnicy dowiedzą się jak atrakcyjnie i z pomysłem zrealizować tę formę filmową, nie powtarzając banalnych i utartych schematów. Wideoklip jest sztuką, której należy poświęcić tyle samo uwagi, co innym krótkim formom filmowym. Spotkaniu towarzyszyć będą projekcje oraz dyskusja z gośćmi, filmowcami, a także muzykami, którzy pracują przy filmach fabularnych, dokumentalnych, a także niejednokrotnie przy wideoklipach: WIKTORIĄ WACHOWIAK, ALEKSANDRĄ PRĄDZIŃSKĄ i ANNĄ ŁĘCKĄ.


Wstęp wolny! Zapraszamy!