Teatr
Teatralny rozruch
Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat
Teatralny wybieg – kostiumy z szarego papieru
20 stycznia 2018 r., w godzinach 9.00-10.30.
<I>Teatralny rozruch</I><BR> Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat<br><b>Teatralny wybieg – kostiumy z szarego papieru</B>
kafelek

Teatralny rozruch
Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat
Teatralny wybieg – kostiumy z szarego papieru

 

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat na cykl zajęć, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru. Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu  z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

Kolejne spotkanie w cyklu Teatralny rozruch będzie zabawą w małych projektantów. Kreatywnie szukać będziemy niecodziennego zastosowania szarego papieru. Zwykły papier otrzyma od nas nowe życie. Inspiracją do modowych eksperymentów będą teksty literackie – bajki i wiersze. Zajęcia zakończymy pokazem mody na zbudowanym przez nas wybiegu.

W programie:

Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca:

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

Udział bezpłatny!!!

Zajęcia trwają dwie godziny lekcyjne z krótką przerwą (90 min)


 

1920x1080 Teatralny Wybieg

 


 

ARCHIWUM ZAJĘĆ...

Burza mózgów – 18 listopada 2017 r.

teatralny_rozruch_net

Podczas pierwszego spotkania wywołamy burzę… Nasze myśli gonić będą w chmurach skojarzeń i pojęć dotyczących teatru. Każdy będzie miał okazję stać się na chwilę reżyserem, garderobianą, scenografem, inspicjentem itd. Kiedy zgłębimy tajniki teatralnych zawodów, jak na teatralny rozruch przystało, przystąpimy do rozgrzewki aktorskiej by od podstaw poznać ten zawód. Dziwny berek, magiczne krzesło, ministerstwo dziwnych kroków, kwiatek, to tylko kilka „dziwnych” ćwiczeń, które pomogą nam w pierwszych teatralnych eksperymentach.


Prowadząca
: Agnieszka Zakrzewska

 

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

16 grudnia 2017 r. – My piraci

TEATRALNY ROZRUCH My Piraci DDS

Podczas drugiego spotkania odbędziemy piracką przygodę. Poddamy się pirackiej metamorfozie, zbudujemy statek, stworzymy własną flagę i wyruszymy w rejs. Kogo spotkamy na swojej drodze? Z jakimi niebezpieczeństwami będziemy się zmagać? Jakie skarby przywieziemy z podróży? Po skończonej wyprawie z pieśnią na ustach przybijemy do brzegu i z powrotem zamienimy się w „szczury lądowe”. Ahoj przygodo!

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

 

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

KIEDY 20 stycznia 2018 r., w godzinach 9.00-10.30.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 12 stycznia 2018 r. – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 6
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE