Teatr
Teatralny rozruch
Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat

Piknik rodzinny
16 czerwca 2018 r., w godzinach 10.00-12.00.
<I>Teatralny rozruch</I><BR> Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat<br><BR><b><i>Piknik rodzinny</B></i>

Teatralny rozruch
Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat

Piknik rodzinny

 

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat na cykl zajęć, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru. Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu  z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

Czerwcowe zajęcia będą uroczystym zwieńczeniem rocznego cyklu comiesięcznych zajęć „Teatralny rozruch” oraz „Poranne figle, psoty i żarty”. Przy sprzyjającej pogodzie finał cyklu odbędzie się na patio WOAK-u. Będzie to spotkanie rodzinne na świeżym powietrzu z międzypokoleniowymi działaniami parateatralnymi dla uczestników trzech grup uczęszczających na nasze zajęcia i ich dorosłych opiekunów. Tłem do podwórkowej zabawy będzie wesoła muzyka oraz bańki mydlane. Trzymajcie kciuki za pogodę!

 

Rodzinny Bzik Plakat Net

fot. archiwum WOAK
Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 3 Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 2 Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 1
 

Piknik Rodzinny
16 czerwca 2018 r.
fot. Stanisław Jasiński

chevron-right chevron-left

 

W programie:

Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca:

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

Udział bezpłatny!!!

Zajęcia trwają dwie godziny lekcyjne z krótką przerwą (90 min)

 

 


 

ARCHIWUM ZAJĘĆ...

Burza mózgów – 18 listopada 2017 r.

teatralny_rozruch_net

Podczas pierwszego spotkania wywołamy burzę… Nasze myśli gonić będą w chmurach skojarzeń i pojęć dotyczących teatru. Każdy będzie miał okazję stać się na chwilę reżyserem, garderobianą, scenografem, inspicjentem itd. Kiedy zgłębimy tajniki teatralnych zawodów, jak na teatralny rozruch przystało, przystąpimy do rozgrzewki aktorskiej by od podstaw poznać ten zawód. Dziwny berek, magiczne krzesło, ministerstwo dziwnych kroków, kwiatek, to tylko kilka „dziwnych” ćwiczeń, które pomogą nam w pierwszych teatralnych eksperymentach.


Prowadząca
: Agnieszka Zakrzewska

 

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

My piraci – 16 grudnia 2017 r.

TEATRALNY ROZRUCH My Piraci DDS

Podczas drugiego spotkania odbędziemy piracką przygodę. Poddamy się pirackiej metamorfozie, zbudujemy statek, stworzymy własną flagę i wyruszymy w rejs. Kogo spotkamy na swojej drodze? Z jakimi niebezpieczeństwami będziemy się zmagać? Jakie skarby przywieziemy z podróży? Po skończonej wyprawie z pieśnią na ustach przybijemy do brzegu i z powrotem zamienimy się w „szczury lądowe”. Ahoj przygodo!

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

 

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Teatralny wybieg – kostiumy z szarego papieru – 20 stycznia 2018 r.

1920x1080 Teatralny Wybieg

Kolejne spotkanie w cyklu Teatralny rozruch będzie zabawą w małych projektantów. Kreatywnie szukać będziemy niecodziennego zastosowania szarego papieru. Zwykły papier otrzyma od nas nowe życie. Inspiracją do modowych eksperymentów będą teksty literackie – bajki i wiersze. Zajęcia zakończymy pokazem mody na zbudowanym przez nas wybiegu.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

 

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Teatr w kuchni, kuchnia w teatrze – 10 lutego 2018 r.

Podczas lutowych zajęć szukać będziemy teatru w kuchni i kuchni w teatrze. Sprawdzimy czy sztućce mają głos. Zbudujemy orkiestrę i wybijać będziemy rytm do bitwy kuchennego stwora z wiatrakiem. Przedmioty codziennego użytku ożyją w naszych rękach. Prosimy o przyniesienie na zajęcia drewnianych łyżek, tarek i innych przyborów kuchennych

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Drugie życie rzeczy – 17 marca 2018 r.

Drugie Zycie Dds

 

Podczas zajęć w marcu, kilka dni przed Dniem Wiosny, damy nowe życie rzeczom przyniesionym z domu – dowiemy się czym jest recycling. Wiosenne porządki z pewnością odkryją dawno zapomniane, nieużyteczne przedmioty. Jeśli nie, to zamiast wyrzucać plastikowe butelki czy pojemniki – przynieś je na zajęcia a zmienimy ich zastosowanie. Może w drugim życiu nasze rzeczy przemówią… Doprawimy im skrzydła, oczy, odnóża i inne potrzebne do ożywienia elementy. Powstaną lalki teatralne, dzięki którym zgłębimy podstawy ożywiania przedmiotu.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Szalone spacery w dziwacznej przestrzeni – 14 kwietnia 2018 r.

Szalone spacery w dziwacznej przestrzeni to zajęcia inspirowane dziecięcymi zabawami Dzieci z Bullerbyn i Pippi Pończoszanki, dziecięcą ciekawością świata i spontanicznością działania. Spróbujemy podjąć się zadań prosto ze świata wyobraźni dziecięcej. Odkryjemy czym jest przestrzeń i co można w niej zrobić? Jak można ją zmierzyć? Odbędziemy spacery, które pomogą odkryć znaną nam przestrzeń na nowo i będą świetną wskazówką do eksplorowania przestrzenia we własnym domu.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum

 


 

e-MOC-je – 19 maja 2018 r.

Podczas majowych zajęć przyjrzymy się emocjom. Czym są? Gdzie, kiedy i jak je odczuwamy? Warsztat będzie poszukiwaniem, nazywaniem uczuć, jakie się w nas rodzą i wyrażaniem ich na różne parateatralne sposoby. Przejdziemy emocjonującą drogę od etiud indywidualnych, działań z przedmiotem do plastycznej zabawy z dźwiękiem. Zapraszamy!

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum

 


 

KIEDY 16 czerwca 2018 r., w godzinach 10.00-12.00.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 8 czerwca 2018 r. – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 6
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE