Teatr
Teatr w ruchu
Porusz swoją wyobraźnię
27-28 kwietnia 2019 r.

Teatr w ruchu
Porusz swoją wyobraźnię

 fot. pixabay

Adresaci:

Pedagodzy, instruktorzy i animatorzy kultury prowadzący zajęcia plastyczne i teatralne; nauczyciele wczesnoszkolni, studenci, młodzież powyżej 14 roku życia. Warsztaty skierowane są do osób rozpoczynających pracę z własnym ciałem.

Cel:

Przekonanie uczestników, że każdy – bez względu na ewentualne ograniczenia ruchowe – może poruszyć swoją wyobraźnię ruchową w taki sposób, aby być bardziej zauważalnym, pewnym siebie, wyrazistym i zrozumiałym.

Program:

Poznanie, zbadanie możliwości własnego ciała w sensie nie tyle czysto fizycznym, co poznawczym. Jak rozumieć i czuć własne ciało?
Nie wszyscy czują się swobodnie w ruchu, szczególnie jeśli stawiane są wymagania, aby ciało wykonywało ewolucje, które te osoby ograniczają. Uczestnicy zajęć doświadczą i zrozumieją, że ruch powinien być zgodny z predyspozycjami każdej osoby. Podstawą działań będzie kontakt i zaufanie pomiędzy uczestnikami.

Prowadzący:

Damian Droszcz – aktor i animator kultury, nauczyciel. Absolwent Akademii Teatru Alternatywnego pod patronatem Instytutu im. J. Grotowskiego we Wrocławiu, Teatru Brama w Goleniowie oraz Ośrodka Teatralnego Kana w Szczecinie oraz Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Ukończył również Dwuletnie Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Aktor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu oraz Teatru Lalek Zaczarowany Świat. Współtwórca Teatru Rysunkowego Jaworski. Od 2009 roku prowadzi amatorską grupę teatralną osób niepełnosprawnych oraz warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w kraju i za granicą. Prowadzi wiele autorskich warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w polskich i międzynarodowych projektach edukacyjnych i kulturalnych oraz na festiwalach teatralnych. Laureat Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2017), Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury (2013, 2016, 2018). Otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za dotychczasową działalność w sferze kultury, promowanie działań teatralnych wśród osób niepełnosprawnych i młodzieży szkolnej (2011).

Harmonogram:

sobota 27 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 28 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych

KIEDY 27-28 kwietnia 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 19 kwietnia 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Magdalena Jasińska
e-mail: magdalena.jasinska@woak.torun.pl
tel. 56 65 22 755

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH