Teatr amatorski w walizce
30 września - 1 października 2017 r.
Teatr amatorski w walizce
fot. Pixabay

Teatr amatorski w walizce

fot. Pixabay

Adresaci:

Instruktorzy i członkowie zespołów teatralnych, twórcy i animatorzy działań artystycznych w małych środowiskach: szkołach, świetlicach czy kołach gospodyń wiejskich.

Cel:

Przygotowanie instruktorów, animatorów kultury i twórców z małych środowisk do tworzenia widowisk i małych form teatralnych oraz widowisk artystycznych, np. dożynki i jasełka.

Program:

Tło historyczne: co różni teatr współczesny od tradycyjnego (metoda Konstantego Stanisławskiego, koncepcja teatru epickiego Bertolda Brechta, pantomima, itp.) Przygotowanie merytoryczne do pracy: temat spektaklu, wybór dramatu, powieści lub innego tekstu jako podstawy scenariusza, adaptacja tekstu. Kolejne etapy: praca nad rolą, formy ekspresji na scenie, budowanie przedstawienia, improwizacja i happening jako elementy spektaklu. Program uzupełnią ćwiczenia ruchowe oraz zabawy i gry zespołowe służące integracji grupy teatralnej.

Prowadzący:

Radosław Garncarek – aktor teatralny i filmowy, happener, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. W latach 2000-2012 aktor Teatru Wilama Horzycy w Toruniu, od 2008 roku aktor Teatru Wiczy. Współpracował z Teatrem Biuro Podróży z Poznania, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. W latach 2004-2006 prowadził Próby otwarte, czyli interaktywne czytania dramatów w Saloniku Artystycznym Maska przy Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu. W latach 2006-2009 prowadził niezależną grupę stepującą Tap.aP przy Teatrze Wiczy. Jest współtwórcą filmów Hakerzy wolności oraz Panoptikon.
Jest czynnym aktorem, reżyserem biorącym udział w produkcjach filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Grał w filmach: Syzyfowe Prace Pawła Komorowskiego, Jeszcze nie wieczór Jacka Bławuta, Reszta jest milczeniem Pawła Hejbudzkiego, w etiudzie Chłód – w reżyserii Chang Yoon Lee oraz w spektaklu Teatru Telewizji Zatrudnimy Clowna Matei Visnieca w reżyserii Emilii Sadowskiej. W latach 2012-2013 był reżyser międzynarodowego spektaklu Dictat zrealizowanego w ramach europejskiego projektu Kultura 2012-2013 przez artystów z Włoch, Hiszpanii i Polski.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

                sobota, 30 września 2017 r., w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)

                niedziela, 1 października 2017 r., w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o posiadanie wygodnego, pozwalającego na swobodny ruch stroju oraz miękkiego obuwia.

KIEDY 30 września - 1 października 2017 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 15 września 2017 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 80 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Radosław Garncarek

e-mail: radek.garncarek@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH