Teatr
Poranne figle, psoty i żarty
Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat
Kłębowisko – kraina sznurka i motka
20 stycznia 2018 r., godz. 11.00 i 12.30
<I>Poranne figle, psoty i żarty </I><BR> Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat <BR><i><b>Kłębowisko – kraina sznurka i motka</i></b>
Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

Poranne figle, psoty i żarty
Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat
Kłębowisko – kraina sznurka i motka

 

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. W zabawie wraz z dziećmi mogą uczestniczyć też rodzice.

Tym razem zapraszamy do Kłębowiska – krainy sznurka i motka. Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, do czego służy sznurek. Może znajdziemy inne jego zastosowanie? Sprawdzimy, czy kłębek wełny może stać się grzebieniem, a kawałek sznurka wąsem. Zbudujemy sieć pajęczą by następnie się z niej uwolnić. Zobaczymy, w co przypadkowo rzucony sznurek się ułoży – w kałużę, w kotka czy może w plamę ketchupu? Ogarnie nas sznurkomania.

W programie:

Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca:

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

 Zajęcia trwają około 45 minut

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami, stworzone są dwie grupy dzieci:
grupa pierwsza w godzinach 11:00 – 11:45
oraz grupa druga w godzinach 12:30 – 13:15

Udział bezpłatny!!!


 

 

ARCHIWUM ZAJĘĆ...

Poranne figle psoty i żarty (1)21 października 2017 r., – Kolorowy świat dżungli

Podczas pierwszego spotkania przenieśliśmy się w kolorowy świat dżungli. Skacząc na lianach zwisających z drzew i kamieniach zanurzonych w strumieniu, odkrywaliśmy mieszkańców tej krainy. Rozpoznawaliśmy zwierzęta po wydawanych przez nie dźwiękach. By ukryć się nieco, zgłębiliśmy sztukę kamuflażu. Wspólnie zbudowaliśmy tratwę, by spłynąć rzeką do domu.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

18 listopada 2017 r. – Głębiny mórz i oceanów

Podczas drugiego spotkaniu zwiedzimy głębiny mórz i oceanów. Zachwycać się będziemy podwodnym światem w nietypowy sposób. Znikną ludzkie nogi i ręce, a wyrosną płetwy byśmy mogli z łatwością pokonywać morskie przestworza. Pływać będziemy z kolorowymi ławicami ryb i delfinami, uciekniemy przed stadem rekinów. Posiedzimy na bezludnej wyspie słuchając szumu fal, obserwując wschody i zachody słońca. Czekamy na wszystkich młodych poszukiwaczy przygód!

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

16 grudnia 2017 r. – Lot w Kosmos

Kolejne spotkanie z proponowanego przez nas cyklu to lot w Kosmos. Kto nie chciałby skakać po Księżycu? Czy da się dotknąć słońca? A może uda nam się odkryć nowe planety lub zgromadzić kosmiczne skarby? By odpowiedzieć na te i wiele innych pytań zbudujemy rakietę, ubierzemy kosmiczne skafandry, zabierzemy potrzebne rzeczy i wystartujemy! Mali astronauci sprawdzą, co ciekawego można robić w Kosmosie.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum

 

 

KIEDY 20 stycznia 2018 r., godz. 11.00 i 12.30
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 12 stycznia 2018 r. – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 6
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE