Teatr
Poranne figle, psoty i żarty
W cieniu Gwiazdki
15 grudnia 2018 r.
<I>Poranne figle, psoty i żarty </I><BR><i><b>W cieniu Gwiazdki</i></b>

Poranne figle, psoty i żarty
W cieniu Gwiazdki

Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. W działaniach wraz z dziećmi mile widziani są opiekunowie.

Podczas grudniowego spotkania Porannych figli, psot i żartów, dzieci wraz z opiekunami zgłębiać będą tajemnice światła i cienia. Za pomocą latarek, kolorowych folii i papieru stworzymy i ożywimy figury, postaci oraz historie związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Poprzez eksperymenty ze światłem sprawdzimy jak kogoś zmniejszyć lub powiększyć? Będzie to świetna zabawa i rozciąganie nie tylko dziecięcej wyobraźni! Być może nasze spotkanie będzie pretekstem do tego, by w świąteczne, grudniowe wieczory, w domowym zaciszu tworzyć własne teatralne opowieści.

Adresaci: Dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami

Cel: Zabawa w teatr – odkrywanie teatralnych i parateatralnych światów. Uwalnianie dziecięcej ekspresji. Stworzenie przestrzeni do wspólnych działań opiekuna z dzieckiem. Ukazanie, że twórcą może być każdy (także poprzez wiązanie teatru z innymi dziedzinami sztuki).

Program: Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem pedagogiki teatru, technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków. 

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animator kultury, instruktor teatralny. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka „Pedagogiki teatru” przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży przy PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu oraz „Historii” o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

 

Cena: 5 zł dziecko
Płatne na konto: WOAK Toruń – 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Warsztaty obejmują 1 godz. dydaktyczną (45 min).

Rejestracja on-line na dole strony

 

Planowane kolejne spotkania:

 

Zamaskowani
12 stycznia 2019 r., w godzinach 11.00-11.45 (grupa 1), 12.30-13.45 (grupa 2).
(termin zgłoszeń do: 5 stycznia 2018 r.)

Po drugiej stronie rzeki.
16 lutego 2019 r., w godzinach 11.00-11.45 (grupa 1), 12.30-13.45 (grupa 2).
(termin zgłoszeń do: 8 lutego 2019 r.)
O różnorodności

Wiosenne porządki – recyclingowe kostiumy teatralne.
16 marca 2019 r., w godzinach 11.00-11.45 (grupa 1), 12.30-13.45 (grupa 2).
(termin zgłoszeń do: 8 marca 2019 r.)

Kartonowe miasteczko.
13 kwietnia 2019 r., w godzinach 11.00-11.45 (grupa 1), 12.30-13.45 (grupa 2).
(termin zgłoszeń do: 5 kwietnia 2019 r.)
Projektujemy scenografię teatralną

Teatralny Dzień Mamy
25 maja 2019 r., w godzinach 11.00-11.45 (grupa 1), 12.30-13.45 (grupa 2).
(termin zgłoszeń do: 17 maja 2019 r.)

Piknik rodzinny
15 czerwca 2019 r., w godzinach 10.00-12.00.
(termin zgłoszeń do: 7 czerwca 2019 r.)

 


 

 

ARCHIWUM ZAJĘĆ... rok szkolny 2018/2019

WOLNE MIASTO SZTUKA – 10 listopada 2018 r.

W listopadzie, w dniu poprzedzającym rocznicę odzyskania niepodległości, w rodzinnym gronie zastanowimy się, czym jest wolność? Co nam daje? Zamienimy się w architektów i zaprojektujemy nasze wymarzone, bezpieczne, wolne miasto. Ciekawe, jaki będzie miało kształt, smak, zapach, wysokość, kolory? Będą w nim ludzie? Naszą wolność wyrazimy poprzez sztukę, którą z dziecięcą ekspresją uwolnimy na wielkim arkuszu papieru! Stworzymy Wolne Miasto Sztuka!
Na zajęcia warto zabrać ze sobą fartuszki i ubrania, które mogę się pobrudzić podczas uwalniania sztuki.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


 

Pacynowo – kolorowa kraina pacynek i paluchów – 13 października 2018 r.

P jak… październik, poranek i psoty. P jak… pacynka i w końcu p jak paluchy!
Tym razem spotkamy się w kolorowym Pacynowie. Z przyniesionych skarpetek i różnorodnych materiałów, będziemy tworzyć proste lalki, które można wykorzystać również w zabawie w teatr domowy. Naszym dłoniom i paluchom dorysujemy oczy, i spróbujemy ożywić dodając powstałym postaciom emocje. W działaniu sprawdzimy, czy poprzez teatralną zabawę formą można złapać dystans do siebie i komunikować się z naszymi pociechami?

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


Na początku było… szczęście! – 29 września 2018 r.

Wrześniowe zajęcia dla milusińskich rozpoczynające drugi rok naszego cyklu Poranne figle, psoty i żarty. Będzie radośnie i świątecznie! Oczywiście pofikamy z naszą wyobraźnią, będziemy budować szczęściodajne maszyny, zamykać szczęście w pojemniczkach oraz dzielić się nim z innymi. Ciekawe czym jest szczęście dla dorosłych, a czym dla dzieci? Wspólnie stworzymy amulety szczęścia by towarzyszyło nam ono przez cały rok i jeszcze dłużej!

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

 

 

ARCHIWUM ZAJĘĆ... rok szkolny 2017/2018

Poranne figle psoty i żarty (1)

Kolorowy świat dżungli – 21 października 2017 r.

Podczas pierwszego spotkania przenieśliśmy się w kolorowy świat dżungli. Skacząc na lianach zwisających z drzew i kamieniach zanurzonych w strumieniu, odkrywaliśmy mieszkańców tej krainy. Rozpoznawaliśmy zwierzęta po wydawanych przez nie dźwiękach. By ukryć się nieco, zgłębiliśmy sztukę kamuflażu. Wspólnie zbudowaliśmy tratwę, by spłynąć rzeką do domu.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

 

Głębiny mórz i oceanów – 18 listopada 2017 r.

Podczas drugiego spotkaniu zwiedzimy głębiny mórz i oceanów. Zachwycać się będziemy podwodnym światem w nietypowy sposób. Znikną ludzkie nogi i ręce, a wyrosną płetwy byśmy mogli z łatwością pokonywać morskie przestworza. Pływać będziemy z kolorowymi ławicami ryb i delfinami, uciekniemy przed stadem rekinów. Posiedzimy na bezludnej wyspie słuchając szumu fal, obserwując wschody i zachody słońca. Czekamy na wszystkich młodych poszukiwaczy przygód!

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

 

Lot w Kosmos – 16 grudnia 2017 r.

Kolejne spotkanie z proponowanego przez nas cyklu to lot w Kosmos. Kto nie chciałby skakać po Księżycu? Czy da się dotknąć słońca? A może uda nam się odkryć nowe planety lub zgromadzić kosmiczne skarby? By odpowiedzieć na te i wiele innych pytań zbudujemy rakietę, ubierzemy kosmiczne skafandry, zabierzemy potrzebne rzeczy i wystartujemy! Mali astronauci sprawdzą, co ciekawego można robić w Kosmosie.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

Kłębowisko – kraina sznurka i motka  – 20 stycznia 2018 r.

Tym razem zapraszamy do Kłębowiska – krainy sznurka i motka. Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, do czego służy sznurek. Może znajdziemy inne jego zastosowanie? Sprawdzimy, czy kłębek wełny może stać się grzebieniem, a kawałek sznurka wąsem. Zbudujemy sieć pajęczą by następnie się z niej uwolnić. Zobaczymy, w co przypadkowo rzucony sznurek się ułoży – w kałużę, w kotka czy może w plamę ketchupu? Ogarnie nas sznurkomania.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Przestrzeń – czy można ją zmierzyć? – 10 lutego 2018 r.

Na kolejnych już porannych figlach bierzemy na warsztat to, co nas otacza. Będziemy próbowali na różne sposoby zmierzyć przestrzeń. Sprawdzimy ile stóp ma kaloryfer, ile łokci ma arkusz papieru. Dowiemy się, czy można zmierzyć drugą osobę za pomocą ucha? Spróbujemy zmienić przestrzeń, w której odbędą się nasze psoty, w kolorową bajkę. Kredki zatańczą do muzyki, a my wraz z nimi. Zapraszamy małych ciekawskich wraz z opiekunami do twórczego eksplorowania przestrzeni.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Child Pretend To Be Businessman

Papierowe fantazje – 17 marca 2018 r.

Papierowe fantazje w marcu to zajęcia pełne zabaw z papierem. Co z nim można zrobić? Czy może służyć za strój? Czy papier czuje i oddycha? Jeśli nie, to jak go ożywić? Wspólnie odpowiemy na te i więcej pytań. Na koniec stworzymy fantazyjne stwory, które również ożyją w naszych rękach.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Bajkomania – spotkanie z bajką – 14 kwietnia 2018 r.

Na kwietniowych zajęciach ulegniemy bajkomani. Podczas porannego spotkania z bajką przeniesiemy się w świat słyszanej opowieści. Poznamy bohaterów, znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Sprawdzimy czy proponowane przez bohaterów zabawy są ciekawe i można je wykonywać z dorosłymi w domu.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Rodzinne duety – teatralny Dzień Mamy – 19 maja 2018 r. 

Nasze zajęcia są bardzo rodzinne – jesteśmy otwarci i wręcz zachęcamy do udziału dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, babciami, dziadkami, ciociami itd. W tym szczególnym dniu, pamiętając, ze za chwilę dzień Ojca, tym bardziej zapraszamy dzieci wraz z dorosłymi do obdarowania się wzajemnie czasem spędzonym wspólnie na parateatralnej zabawie. Co może być większą radością i prezentem niż czas? Majowa propozycja to seria teatralnych zabaw dla dużych i małych by się lepiej poznać i spędzić sobotni poranek na działaniu w rodzinnych duetach.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum

 


Piknik rodzinny – 16 czerwca 2018 r.

Czerwcowe zajęcia będą uroczystym zwieńczeniem rocznego cyklu comiesięcznych zajęć „Teatralny rozruch” oraz „Poranne figle, psoty i żarty”. Przy sprzyjającej pogodzie finał cyklu odbędzie się na patio WOAK-u. Będzie to spotkanie rodzinne na świeżym powietrzu z międzypokoleniowymi działaniami parateatralnymi dla uczestników trzech grup uczęszczających na nasze zajęcia i ich dorosłych opiekunów. Tłem do podwórkowej zabawy będzie wesoła muzyka oraz bańki mydlane. Trzymajcie kciuki za pogodę!

 

Rodzinny Bzik Plakat Net

fot. archiwum WOAK
Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 3 Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 2 Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 1

fot. Stanisław Jasiński

chevron-right chevron-left

 

 

 

KIEDY 15 grudnia 2018 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 8 grudnia 2018 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 5 zł (dziecko) płatne na konto
nr: 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE