W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Przegląd filmów dokumentalnych
z Wajda School
11 stycznia 2017 r., godz. 17.00
W PIERWSZYM RZĘDZIE <BR> comiesięczne spotkania ze sztuką filmową <BR><br>Przegląd filmów dokumentalnych <br>z Wajda School
kadr z filmu "Koniec świata", reż. M. Pawluczuk

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Przegląd filmów dokumentalnych
z Wajda School

kadr z filmu „Koniec świata”, reż. M. Pawluczuk
    

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na comiesięczne spotkania ze sztuką filmową. W programie: seanse filmowe, dyskusje po filmach, omawianie kwestii technicznych i produkcyjnych oraz przyglądanie się filmografii wybranych twórców. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Tym razem zapraszamy na projekcję czterech najgłośniejszych dokumentów, wyprodukowanych przy udziale Szkoły Wajdy w 2015 roku.

W programie:

Koniec świata, reż. M.Pawluczuk, czas trwania: 38 minut

Kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc, podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością, chcą z kimś porozmawiać. Zauważalna i poruszająca jest ich wielka potrzeba rozmowy, bycia wysłuchanym, potrzeba bycia z kimś obok.

 

Ślimaki, reż. G. Szczepaniak, czas trwania: 29 min.

Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”.

 

Budzik, reż. P. Małecki, czas trwania: 33 min.

Cyprian, Filip, Ola i Kuba – czworo spośród piętnaściorga młodych pacjentów podwarszawskiej kliniki Budzik. Od dłuższego czasu są w śpiączce. Ich rodzice są zdeterminowani, by pomóc im wrócić do życia. Film opowiada niezwykłą historie ludzi, którzy w obliczu osobistej tragedii nie poddają się, są pełni nadziei, walcząc o życie i zdrowie swoich dzieci.

 

Trampkarze, reż. M.Filipowicz, czas trwania: 28 min.

Film dokumentalny pokazujący początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów, prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Głównym bohaterami filmu są dwaj bracia, 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz, mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie.

 

Dodatkowych informacji udziela: karolina.fordonska@woak.torun.pl, tel. 56 652 27 55

 

Spotkania odbywać się będą w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!

KIEDY 11 stycznia 2017 r., godz. 17.00
MIEJSCE WOAK Toruń