Obudzić emocje w sobie, aktorze i widzu
Warsztaty teatralne
25-26 lutego 2017 r.
Obudzić emocje w sobie, aktorze i widzu<br> Warsztaty teatralne
fot. archiwum

Obudzić emocje w sobie, aktorze i widzu
Warsztaty teatralne

Adresaci:

Nauczyciele, instruktorzy i pedagodzy teatralni, osoby przygotowujące się do egzaminów do szkół teatralnych, konkursów recytatorskich i krasomówczych, osoby na co dzień prezentujące się wobec audytorium.

Cel:

Nabycie umiejętności i wiedzy z zakresu recytacji i publicznych wystąpień zarówno w pracy własnej, jak i w pracy z aktorem.

Program:

Kultura słowa, analiza tekstu, poszukiwanie „sposobu” na prezentację danego tekstu, recytacja wiersza, recytacja prozy, elementy mowy ciała, elementy teatru impro, elementarne zadania aktorskie.

Program realizowany będzie głównie przez ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zainteresowani poszerzaniem wiedzy i umiejętności otrzymają także przydatne informacje o źródłach, opracowaniach tematu i ewentualnym repertuarze.

Warsztaty mają charakter spotkania twórczego, podczas którego uczestnicy będą odkrywali ścieżki prowadzące do odnalezienia w sobie i podopiecznych, a także w odbiorcach, pożądanych emocji, bo one są najważniejsze!

Jedną z kluczowych kompetencji jest umiejętność ciekawego i atrakcyjnego dla widza, słuchacza podawania tekstu. Aby osiągnąć zamierzony cel – na przykład zainteresowanie słuchacza danym tematem czy historią – trzeba mieć w zanadrzu kilka bardzo użytecznych, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, narzędzi.

Prowadzący:

Krystian Wieczyński aktor, mim, happener, animator kultury, główny specjalista ds. teatru w WOAK, wieloletni juror konkursów recytatorskich i teatralnych, związany z Teatrem Wiczy i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku. Był również aktorem Teatru Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, razem z Marcinem Gładychem. Laureat nagród za działalność kulturalną (Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego), na polu teatru (Prezydenta Miasta Torunia), propagowania filmu amatorskiego (Flisak Festiwalu Tofifest), stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

                sobota, 25 lutego 2017 r., w godz. 9.00-17.00 (z przerwą),

                niedziela, 26 lutego2017 r., w godz. 9.00-17.00 (z przerwą).

Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o posiadanie wygodnego, pozwalającego na swobodny ruch stroju oraz miękkiego obuwia.

KIEDY 25-26 lutego 2017 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 19 lutego 2017 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 80 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Krystian Wieczyński
e-mail: krystian.wieczynski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH