KSIĄŻKOŻERCY
Cykl comiesięcznych spotkań czytelniczych
14 listopada 2018 r., godz. 17.00 (dzieci) i 18.00 (dorośli)
KSIĄŻKOŻERCY <BR> Cykl comiesięcznych spotkań czytelniczych

KSIĄŻKOŻERCY
Cykl comiesięcznych spotkań czytelniczych

 

Książkożercy to cykl comiesięcznych, środowych spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który przybliża wartościową literaturę i rozwija zainteresowanie czytelnictwem od najmłodszych lat. Podczas spotkań dla dzieci w sposób performatywny czytane są fragmenty wybranych tytułów, prowadzone gry, zabawy i ćwiczenia nawiązujące do poruszanego w książce tematu. Spotkanie dla dorosłych to oprócz czytania fragmentów wybranego bestsellera również przestrzeń do dyskusji oraz wymiany myśli i spostrzeżeń na różne tematy, mini warsztaty nawiązujące do problematyki tekstu. Do współpracy przy realizacji cyklu zapraszane są ogólnopolskie oraz lokalne wydawnictwa, m.in. TAKO z Torunia, lokalne księgarnie, m.in. Kafka i Spółka. Spotkania Książkożerców odbywają się pod patronatem Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

 

Dla dzieci z opiekunami

 

 

Seria „Skrzynka potworów”
Wydawnictwo TAKO

Termin: 14 listopada, 17.00-17.45

 

 

 

Dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku

 

 

„Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”
Autor: Małgorzata Rejmer

Termin: 14 listopada, 18.00-19.00/19.30

 

 

 

 

za nami spotkania...

Dla dzieci z opiekunami

 

 

„Krasnoludki – fakty, mity, głupoty”
Autor: Maciej Szymonowicz

Termin: 24 października, 17.00-17.45

 

 

 

Dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku

 

 

„Rzeczy, których nie wyrzuciłem”
Autor: Marcin Wicha

Termin: 24 października, 18.00-19.00/19.30

 

 

 Dla dzieci z opiekunami

  „O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki”
Autor: Jeffers Oliver

Termin: 26 września, 17.00-17.45

 

 

 

 


Dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku

   „A ja żem jej powiedziała…”
Autor: Nosowska Katarzyna

Termin: 26 września, 18.00-19.00/19.30

 

 

 

 

 

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Prowadzący:

Magdalena Jasińska – animatorka i teatrolożka. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK-u. Kierowniczka literacka Teatru Baj Pomorski (2011-2018). Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Jako animatorka kultury brała udział w wielu projektach edukacyjno-artystycznych, pracując z dziećmi i dorosłymi.

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy z dziećmi
i młodzieżą jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota”
w Warszawie. Praktykę uzyskiwała prowadząc warsztaty dla studentów i osób dorosłych. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci
i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

KIEDY 14 listopada 2018 r., godz. 17.00 (dzieci) i 18.00 (dorośli)
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8