Przed kamerą – przed castingiem
warsztaty aktorskie
21-22 stycznia 2017 r.
Przed kamerą – przed castingiem<br> warsztaty aktorskie
_dsc0540

Przed kamerą – przed castingiem
warsztaty aktorskie

fot. archiwum

Adresaci:

Aktorzy amatorzy oraz aktorzy zawodowi, osoby występujące przed kamerą, szukające sposobu podniesienia umiejętności w pracy z kamerą, pasjonujące się sztuką filmową, planujące udział w castingach, kandydaci na studia aktorskie i reżyserskie.

Cel:

Zdobycie umiejętności aktorskich i świadomego z nich korzystania w pracy na planie zdjęciowym podczas wywiadów, castingów. Wyćwiczenie zdolności eksponowania zalet i ukrywania wad. Poznanie najczęstszych błędów w pracy z kamerą oraz nauka radzenia sobie z nimi.

Program:

Ćwiczenia aktorskie i improwizacja przed kamerą, świadomość ciała, najczęstsze błędy aktorskie. Korygowanie braków i uwydatnianie własnych atutów a oczekiwania agencji castingowych.

Zajęcia mają formę praktycznych warsztatów, podczas których uczestnicy nauczą się traktować kamerę jak partnera, wykorzystywać na swoją korzyść jej ograniczenia.

Prowadzący:

Marta Kloc – aktorka, reżyserka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu). Uczestniczka warsztatów aktorskich m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie z Robertem Wilsonem, warsztatach comedia dell’arte z Andrea Pangallo oraz tańca butoh w Krakowie z mistrzem Takayuki Ishihara. Od 2008 r. jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki w Chorzowie. Występowała m.in. w Skrzypku na dachu, Położnicach szpitala św. Zofii, Przebudzeniu wiosny czy Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu. Występowała również na scenach Opery Wrocławskiej, teatrów w Katowicach i Poznaniu. Przy Przebudzeniu wiosny i Położnicach szpitala św. Zofii pełniła funkcję asystenta reżysera. Reżyserowała spektakle dla dzieci i młodzieży, otrzymując nagrody i wyróżnienia. Od 2012 r. prowadzi Lekcje Szkoły Teatru – autorski projektu Teatru Rozrywki. W 2013 r. została wykładowcą poznańskiego Studia STA, oferującego kursy kształcenia teatralnego. Od 2015 r. pracuje w jednej z warszawskich agencji castingowych.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8

                sobota 21 stycznia 2017 r. w godz. 10.00-16.00
                niedziela 22 stycznia 2017 r. w godz. 10.00-16.00

Warsztaty obejmują 14 godz. dydaktycznych.

KIEDY 21-22 stycznia 2017 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 13 stycznia 2017 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 150 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Karolina Fordońska
e-mail: karolina.fordonska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH